A Liget Budapest projekt már sok meglepetéssel szolgált a kultúra különböző területeit kedvelők számára. Szeptember 25.-e óta egy különleges együtt működés indult el.
Szabó András üzletember, és gyűjtő. A 2000-es évek elején vásárolta meg a liget szomszédságában a Városligeti fasor legszebb szecessziós villáját, jelentősen lepusztult állapotban. Mindenre kiterjedő restaurációs munka következett, hogy a villa visszakapja eredeti fényét, ahogyan azt még Körösy Albert megálmodta.
Az üzletember édesapjától leste el a gyűjtés, és gyűjtemény kezelés fortélyait. Több mint 5 évtizede Zsolnay porcelánokat gyűjt szenvedélyesen.
A Zsolnay gyár kezdetben ontotta magából az ipari és használati tárgyakat. Majd porcelánjaival világsikerre tört a 19. században.
Azonban aki Budapesten figyelmesen sétál, léptem-nyomon találkozhat szebbnél szebb Zsolnay épület díszítésekkel is.
A Zsolnay családi história, egy eltökélt és tanulni vágyó, szenvedélyes családról mesél. A későbbi nemzedékek számára értékes kincsé váltak az általuk kikísérletezett technológiákkal létrehozott, a korabeli művészek megbízásával díszített porcelánok.
A nagyobb Zsolnay gyűjteményeket magánemberek hozták létre, éppen ezért az értékes kollekciók nagy része láthatatlan az civil közönség számára, miközben komoly nemzeti kultúrtörténeti értékkel is bírnak.
Szabó András Zsolnay gyűjteménye ezer darabból áll. 500 csodálatos porcelán van a kiállításon felvonultatva, amelyek a Zsolnay gyár fontos korszakait mutatják meg, de Egry József, Perlott Csaba Vilmos képeit is megcsodálhatja, aki arra jár. A kiállított tárgyak mentén megismerhetjük a kollekció tulajdonosát is. A gyűjtő lélektana egy különös, nehezen meghatározható dolog. Mindig van olyan tárgy vagy alkotás ami még hiányzik a kollekcióból.
A kiállítás mellett különleges századfordulós hangulatba csöppenhet az, aki részt vesz az épület sétán, amely a felújított, Zsolnay pirogránittal díszített, színes Millennium Házától indul és eléri a Resoart villát, benne a Zsolnay kiállítással, Szabó András gyűjteményével.