Napjainkban egyre több országban döntenek úgy, hogy engedélyezik az állampolgároknak a kábítószer-használatot – elsősorban a fogyasztókat érintő stigmatizáció elkerülését és az igazságszolgáltatás terheinek csökkentését hangsúlyozva. Eközben világszerte emelkedni látszik a kábítószer-használattal összefüggő társadalmi toleranciaszint.
A legalizálás nem új dolog. Nagyobb mennyiségben marihuanat Európában és Amerikában az 1800-as évek elején kezdtek el fogyasztani, akkor létrejöttek klubok (...) a kannabisz legális volt mintegy 150 évig, az első korlátozó intézkedés, ami 1937-ben jelent meg az Egyesült Államokban, az egy különadó volt
- mutatott rá Haller József.
De mégis, hogyan alakult ki a marihuana tiltása?
Már a XIX. század második felében megjelentek olyan tanulmányok, hogy a marihuana tönkreteszi a fizikumot, tönkreteszi az egyént és a közösségeket. A tanulmányok száma nőtt és a XX. század első harmada után érte el az információhullám azt a kritikus küszübüt, hogy ezzel a helyzettel kezdeni kell valamit.
A Drogkutató Intézet igazgatója felhívta rá a figyelmet, egyáltalán nem mindegy, hogy mit gondol róla a társadalom. Tehát, akik most legalizálják, ők gyakorlatilag 200 évet visszaugranak az időbe, hiszen úgy gondolkodnak a drogról, mint az emberek az 1800-as évek elején.
További témáink:
- Magyartalanítják a nemzeti alaptantervet Lengyelországban
- Gyurcsány végleg megszelídette a Kétfarkú Kutya Pártot
- Luxusban a
nyomorgó
diákok
Teljes adás: