A névadást már korábban is kritizálták azért, mert Horn Gyula az 1956-os forradalom idején a karhatalmi erőknél, a „pufajkásoknál” teljesített szolgálatot, később pedig az állampárti Magyarország külügyminisztere volt. A névváltoztatást a Mi Hazánk kezdeményezte a Kormányhivatalnál.
A Fővárosi Közgyűlésnek nincs más lehetősége, kénytelen átnevezni a Horn Gyula sétányt
– így reagált a Mi Hazánk alelnöke Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes kijelentésére, aki egy háttérbeszélgetésen azt mondta: a kormányhivatal törvényességi észrevétellel élt a városvezetés felé, ami szerinte nem azt jelenti, hogy meg kell változtatni a sétány nevét.
Novák Előd szerint azonban pénzbírság és egyéb jogi következménye lehet, ha nem változtatják meg a Horn Gyula sétány nevét.
Úgy tűnik, hogy magához a kommunista örökséghez ragaszkodnak, az MSZP egyébként a jogutódja is az MSZMP-nek tehát az állampártnak, és hát úgy tűnik, hogy erkölcsileg is vállalják azt, amit elkövetett az egész rendszer, egyébként Horn Gyula, bár a pufajkás múltja az ismertebb, de azért az ő felelőssége munkásőrként és magasrangú pártfunkcionáriusként határozható meg, illetve kevésbé köztudott, de ő is III/II-es ügynök volt Harcos fedőnéven
- hívta fel rá a figyelmet a Mi Hazánk politikusa.
Teljes beszélgetés: