Visszatérő kritika, hogy a magyar gazdaságpolitika inkább a multinacionális nagyvállalatoknak kedvez és nem megfelelő mértékben segíti a hazai mikro-, kis- és középvállalkozásokat. A Makronóm Intézet legújabb elemzéséből ezzel szemben kiderül: a kkv-k háromszor annyi támogatáshoz jutottak az elmúlt években, mint a nagyvállalatok.
György László kiemelte, a magyar kormány beruházásalapú és nem segélyezésalapú gazdaságvédelmet alkalmazott a koronavírus-járvány alatt,
a kabinet adócsökkentésekkel segítette a kis- és középvállalkozásokat, a világbank számításai szerint egy átlagos magyar kkv-nak 2010-ben 54 százalék körül alakult, ez ma 32,5 százalék, így a visegrádi régióban a magyar középvállalkozások fizetik a legalacsonyabb adót.
Arra a felvetésre, hogy sok mikrovállalat még mindig a fenntartásáért küzd, György László elmondta a mikrovállalkozások jelentős része rezsicsökkentett árom kapja az energiát és ezt a programot bővítette ki a kormány, emellett az 1000 milliárdosra növekedett Széchenyi Kártya Program vállalkozások tízezreinek segített forráshoz jutni.
A kormánybiztos ezen kívül a kkv-kat segítő intézkedések között említette a kamatstop kiterjesztését, a Baross Gábor Hitelprogramot és a gyármentő beruházási programot is.
Teljes beszélgetés: