Ne lehessen feltételesen sem szabadlábra helyezni azokat a bűnözőket, akiket erőszakos bűncselekményekért ítéltek el. Erről tartott vitát hétfőn a parlament. A néhány hónapja történt győri kettős gyermekgyilkosság volt a legutóbbi eset, amely rávilágított arra, hogy van szigorítani való a törvényen. Vendégünk a stúdióban Völner Pál, az igazságügyi minisztérium parlamenti államtitkára.
„Azok a Soros szervezetek, amelyeket nemzetközileg pénzelnek perben, haragban állnak a magyar állammal, hiszen a börtönzsúfoltság kérdésében is vitték a pereket. Strasbourgban számtalan ügyben támadnak minket, ezek a szervezetek ugyanakkor szakértőként szerepelnek a bizottság háta mögött, amikor Magyarországról készülnek ezek a jelentések. (…) Gyakorlatilag homlok egyenest mást mondanak, mint ami a magyar valóság”
- mondta a jogállamisági eljárás kapcsán Völner Pál.
„Nem a feltételes szabadlábra bocsátás és nem az erőszakos bűncselekményekre lebontva, de a bűnismétlés körül-belül olyan 23%-os arányban van. (…) A 2013-ban bevezetett új büntető törvénykönyvnek azért vannak olyan hatásai is, hogy például 2019-ig 6400-ról 3500-ra esett vissza az az esetszám, ami ebbe a kategóriába tartozik”
- fogalmazott az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára. Hozzátette, a büntetőpolitika hoz eredményeket.
A szándékos erőszakos bűncselekményeknél, a legsúlyosabban büntetetteknél érvényes a szigorítás, bár a bíróságnak van mérlegelési jogköre bizonyos intézkedések után, illetve a nyolc évnél kevesebb büntetéssel sújtható esetekben. A többi ügyben, az erőszakos bűncselekményeknél ez kizárásra kerül amennyiben a parlament elfogadja.
Teljes beszélgetés:
HírTV