“A 2010 és 2020 közötti 10 év volt az elmúlt száz év legsikeresebb évtizede. Hatalmas fejlesztési forrásokat halmoztunk föl, nagyon nagy programokat fogalmaztunk meg. Tíz év múlva erre a gazdaságra alig lehet majd ráismerni. Ez egy digitalizált gazdaság lesz, ez egy körforgásos, tehát a saját hulladékát is földolgozni képes gazdasági rendszer lesz, egy teljesen más, széndioxid kibocsájtást radikálisan lecsökkentett energiarendszerrel működő gazdaság lesz, ahol föl fogjuk tudni tartani közben a teljes foglalkoztatást, és gyorsabban fogunk növekedni érzékelhetően, mint az európai unió nyugati fele"
- mondta Orbán Viktor, miniszterelnök.
Regős Gábor elmondta, hogy ez egy mindenképp optimista megközelítés, a felmérést, a számításokat az alapján végzik, hogy úgymond mely országra lenne leginkább érdemes fogadni, hol várható nagy gazdasági növekedés, Magyarország pedig igen előkelő helyet ért el ezen a listán. A szakértő szerint azon szektorokban várható a legnagyobb növekedés, amelyek most a járvány miatt hátrányos helyzetbe kerültek, ilyen például a turizmus vagy a vendéglátás, de nagy növekedést jósolt az építőiparban is.
A kutató elmondta a gazdaság jelenlegi állapota sokkal jobb, mint a 2008-as válság idején volt, amikor egy legyengült gazdaság olyan problémákkal küzdött, mint az alacsony foglalkoztatottság vagy a nagyfokú eladósodás. Ezen tényezők okozták az akkori válság elnyúlását. A mostani helyzet tehát jóval kedvezőbb, magas a foglalkoztatottság és az államadósság is csökkent az utóbbi években.
Regős Gábor úgy véli, hogy az olyan területek, mint a gazdasági digitalizáció és a zöldgazdaság a járvány elmúltával még nagyobb figyelmet fognak kapni, de már jelenleg is sok, kiemelkedően kedvezményes konstrukció érhető el. A járvány elmúltával arra lehet számítani, hogy a szakemberek még nagyobb figyelmet tudnak majd fordítani a jövő gazdaságának építésére és a hosszabb távú tervekre.
A teljes adás:
Hír TV