Trombitás Kristóf felidézte, hogy a mai ülés Szijjártó Péter külügyminiszter beszámolójával kezdődött. A tárcavezető beszámolt arról, világszerte zajlanak a vakcinatesztelések és a magyar kormány is kiváló tárgyalási pozícióban van.
Szijjártó Péter két fontos dolgot emelt ki. Az egyik az volt, hogy csak a hatályos jogszabályok alapján bevizsgált oltóanyagot lehet majd csak beadni az embereknek. A másik pedig, hogy a kormány 12 millió oltóanyagot kötött le, ezek tavasszal érkezhetnek majd meg.
A műsorvezető felhívta arra a figyelmet, hogy sokat mondóak voltak az ellenzéki képviselők felszólalásai is. (…) Lehet-e annál mélyebbre süllyedni, hogy az ellenzék a bizalmatlanság növelésével arra ösztönözheti a lakosságot, hogy minél kevesebben oltassák be magukat, és ezzel a válság is elhúzódjon – tette fel a kérdést a műsorvezető.
Párkányi Eszter, az Alapjogokért Központ elemzője az elhangzottakra azt reagálta, hogy az ellenzék már az első hullám ideje alatt megpróbált bizalmatlanságot gerjeszteni. Folyamatosan azt kommunikálták ugyanis, hogy a meghozott járványügyi intézkedések nem megfelelőek, nem elegendőek. Amikor pedig a kormány olyan intézkedéseket hozott, amelyek szigorítottak, akkor az volt a probléma.
Az elemző rámutatott arra, hogy
az embernek az a benyomása támadhat elnézve az ellenzéki képviselőket a parlamentben, hogy egy másik valóságban élnek, olyan dolgokról beszélnek, amelyek nem állják meg a helyüket.
Párkányi Eszter leszögezte, hogy az egész világon egy verseny folyik az oltóanyagokért, hiszen, aki a leghamarabb be tudja oltani majd az országának a lakosságát, az tud a leghamarabb újranyitni, és az tudja újraindítani a gazdaságát is. Ezért természetes, hogy a magyar kormány több helyről is igyekszik beszerezni vakcinákat. De ahogy az többször is elhangzott, ezeket csak akkor tudják behozni, hogyha ezek hatásosak és megfelelő minőségűek - húzta az elemző. Majd felhívta arra a figyelmet, hogy koordináció lehet az ellenzéki kommunikációban.
Teljes elemzés:
Hír TV