A koronavírus első gazdasági „áldozatai” a kisebb vállalkozások. Sok mikrovállalkozás azért kicsi még, mert nemrég alakult, fiatalok a tulajdonosai. Három hete kérdőívet tett közzé a tagjainak a FIVOSZ, amelyben igyekeztek felmérni, hogy a fiatal vállalkozókat miként érintette a járványhelyzet. Milyen válaszokat kaptak – tette fel a kérdést a Magyarország élőben extrában Velkovics Vilmos műsorvezető.
Inotay Petra a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetségének elnöke erre azt felelte, hogy minden vállalkozásra hatással volt már az első pillanattól a vírus.
Nagyon sok fiatal vállalkozó a turizmusban vagy szolgáltatásban érdekelt, ezeket az ágazatokat pedig hatványozottan érinti a most előállt speciális helyzet.
A beszélgetés során kitértek arra is, hogy volt-e a megkérdezetteknek vészforgatókönyve. A Fivosz elnöke ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy egy gazdasági világválságot már túléltek, de a mostani egészségügyi krízis teljesen új kihívások elé állította a kisebb vállalkozásokat. Kiemelte, hogy
az innovációba próbál mindenki menekülni,
aki tehette, már elkezdte az online platformokat kihasználni, ott folytatni az eddigi tevékenységét.
Coursera for SZTE - Ingyenes online kurzusok a Szegedi Tudományegyetem tanulóinak
21 ezer hallgató vesz részt a távoktatásban a Szegedi Tudományegyetemen. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja mondta el Magyarország élőben extra című műsorunkban, hogyan is használják ki az online oktatás lehetőségeit.
A Coursera egy online oktatási program melyet közel 50 millió ember használ. Segítségével online kurzusokat tartanak az oktatók világszerte. Az alapító tagok között olyan neves egyetemek professzorai vannak, mint a Stanford és a Princeton egyetemeké.
Nem pusztán Magyarországon, de a régióban is elsőként használja ezt az oktatási rendszert a Szegedi Tudományegyetem.
A Nobel-díjas oktatók adta tudás mellett egyéb lehetőségek felé is tekintenek. Egyfajta Erasmus program keretében négy európai egyetemmel együtt szövetséget alkotva közös diploma kiadási projektbe is kezdtek.
A karanténbalett a közönségnek szól
A karanténbalettel a balett táncosok csak egy kis vidámságot, jókedvet akartak vinni a közönség életébe, az otthonaikba – mondta el Apáti Bence, az Operettszínház balettigazgatója. A karanténbalett alapvetően egy bohóckodás, ugyanakkor a táncosok nagyon kemény munkát végeznek otthon, hiszen a színház kidolgozta az otthoni munkavégzés feltételeit.
Apáti Bence elmondta, a táncosok a videókat teljesen egyedül készítették, ami az ő tehetségüket és kreativitásukat dicséri.
Kiemelte, a táncosok borzasztó lelkiismeretesek, szó sincs arról, hogy videóról kellene figyelni a munkavégzést.
Hír TV