Orbán Viktor miniszterelnök ma reggel azt mondta a Kossuth Rádióban, hogy várhatóan jövő nyár előtt nem lesz a koronavírus elleni vakcina Magyarországon, ezért a következő év közepéig gyakorlatilag együtt kell élnünk a járvánnyal.
„A járványnak az egészségügyi vonatkozásai mellett legalább olyan fontosak a gazdaságra gyakorolt hatásai is. (…) Nem számíthatunk arra, hogy magát a járványt leküzdeni a következő vagy belátható időn belül, hónapokon belül sikerülne. Éppen ezért az egészségügynek is és a gazdaságnak is arra kell felkészülnie, hogy a következő hónapokban nem fog még visszaállni teljes körűen a korábbi rend.”
- hangsúlyozta Farkas Örs, a Kormányzati Tájékoztatási Központ szóvivője.
Európa-szerte elsőként születtek Magyarországon olyan intézkedések, melyek segítették azokat a területeket, melyeknek nagyobb szüksége volt rá. Ez a mostani gazdasági helyzetben sincs másként. Egyes területeken, például a gazdaság szintje nem csak nem állt le, de majdnem ugyanúgy tud működni, mint a korábbi, koronavírus előtti időszakban.
Az állam feladata, hogy levegye a terhet a gazdaság szereplőiről, az emberekről és a megfelelő intézkedések bevezetésével ezt meg is teszi – fogalmazott Farkas Örs.
Karácsony Gergely a fővárosban ideiglenesen egy úgynevezett újraindítási adó bevezetését tartaná megoldásnak. Egy olyan megoldásnak, amihez a kormány segítségére lenne szüksége. Míg a kormány inkább levenné a terheket a magyar állampolgárokról, addig a főpolgármester tovább takarékoskodna.
Farkas Örsöt ez a mentalitás a korábbi, 2008-2009. környéki baloldali pártok politizálására emlékeztette, majd ismét így fogalmazott:
„A közgazdaságtan úgy működik, hogy az állam akkor ad segítséget, amikor a gazdaságnak nehezen megy, és akkor az állam költ, és akkorra szedi vissza ezeket, amikor a gazdaságnak megy jól.”
Farkas Örs, a Kormányzati Tájékoztatási Központ szóvivője furcsának találja, hogy míg a kormány segíti az embereket, a főváros vezetése inkább további szigorításokat vezetne be.
Hír TV