A képviselők jogállásáról szóló törvényről a miniszterelnökség parlamenti államtitkára elmondta, hogy erre azért van szükség, hogy ne lehessen trükközni, hogy ne lehessen megcsinálni, hogy bizonyos képviselő jelöltek megmérettetik magukat egy bizonyos párt színeiben, majd utána innen-onnan képviselőket halászva alakítanak egy frakciót.
„Az ezzel a probléma, hogy nem tükrözi a választói akaratot, mert hogyha azt néznénk meg, hogy van-e kellő támogatottságuk ahhoz, hogy mondjuk a parlamentbe bekerüljenek vagy éppen frakciót alakítsanak, akkor sok esetben az a baj, hogy nincsen.”
A politikus példaként hozta fel a Párbeszéd frakcióját, akik innen-onnan igazoltak képviselőket, hogy meglegyen a frakciójuk és ez nem tükrözi a választói akaratot.
Dömötör Csaba az új kulturális törvénytervezetről is beszélt. Ezzel kapcsolatban elmondta megmosolyogtató néhány megszólalás, másrészt pedig megfontolandó.
„Egy biztos, ha azt nézem, hogy a magyar kormány számára mennyire fontos a kultúra, semmi más nem bizonyítja jobban, mintsem, hogy 2010 környékén nagyjából 172 milliárdot szántak a kulturális területre, most ez több, mint 500 milliárd forint.”
Elmondta, nem arról van szó, hogy az alkotói munkába bárki bele szeretne szólni. Hangsúlyozta, ha ilyen mértékű támogatásokról van szó, akkor jogos elvárás az, hogy például a gazdálkodásra rálátása legyen annak, aki a pénzt adja és ha nagyon súlyos jogsértések gyanúja merül fel, akkor legyen lehetőség arra, hogy legyen egy vizsgálat. Mivel a Katona József Színház esetében az történt, hogy egy évig eltusolták a problémát.
HírTV