Bár a Mathias Corvinus Collegium a Libri Csoport többségi tulajdonosává válik, a továbbiakban is stratégiai-pénzügyi befektető marad. A cégcsoport vezetésének összetétele sem változik: a szakmai irányítást a jövőben is a könyvpiacon évtizedes tapasztalatokkal rendelkező menedzsment látja el.
– A tulajdonosváltással esetleg egy olyan szemlélet is kialakulna, amely egy sokkal szélesebb skálán mutatná meg a magyar irodalomnak az értékeit. – fogalmazott Erős Kinga, aki a Magyar Írószövetség nevében elmondta, hogy a szervezet várakozással tekint a piaci változásra. A szövetség elnöke szerint ugyanis a tehetséggondozásért és a minőségi felsőoktatásért elkötelezett MCC többségi tulajdonossá válása a Libri Csoportban hozzájárulhat a kiegyensúlyozottabb piaci működéshez és a kis kiadók terjesztési problémáinak megoldásához.
A tulajdonosváltás miatt több baloldali író is visszavonta a műveit vagy nem ad le kéziratot a Librinek – hívta fel a figyelmet Kötter Tamás. Az író szerint ők régóta politikai aktivisták.
– Ennek a politikai aktivizmusnak az egyenes következménye, hogy ezt a lépést megtették, hiszen ha megfigyeljük, ez nagyon-nagyon régi viselkedési forma, és ez a Liget Projekttől egészen a Vár újjáépítésén keresztül az MCC tulajdonszerzéséig mindenhol világosan kirajzolódik – fejtette ki Kötter Tamás, aki kitért arra is, hogy a Libri Csoport piaci helyzetén a tulajdonosváltás nem változtat. Szerinte a kiadó továbbra is a piac megfelelő szegmensét fogja uralni.