„Egy beállított gyakorlatként 20 percbe tudjuk összetömöríteni, úgy hogy itt vannak a védőfelszereléseink és az emberek. Gyakorlatilag annyira élethű ez, hogy az időtényezőt, ha nem vesszük figyelembe, képesek vagyunk arra, hogy 4-5 órán belül egy ilyen káresetet elhárítsunk” – mondta Sallai Péter a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója.
A gyakorlat szerint a hajón lévő személyzet megsérült. Speciális csónakokkal mentették ki őket. „A hivatásos tűzoltó egységeink rendelkeznek – azokon a területeken, ahol vízi mentés szükséges – úgynevezett kishajó állománnyal, amely segítségével meg tudják közelíteni az ilyen helyszíneket, illetve ezeket a kárpontokat, illetve Budapesten egy tűzoltó hajó áll rendelkezésre, amely szintén a vízi mentésekben nyújt segítséget” – közölte Fülep Zoltán tűzoltósági főosztályvezető.
A szlovák tűzoltók felszerelésével nagy mennyiségű vegyi szennyeződés is eltávolítható. "Minden egyes eseményről, ami vagy Magyarországon vagy Szlovákia területén történik, egymást informáljuk rögtön első kézből, hogy tudjunk kellőképpen beavatkozni vagy mi vagy a magyar fél” – mondta el az együttműködésről Nagy Béla, Dunaszerdahely járási tűzoltó igazgatója. Hozzátette: nagyon jó és kölcsönös az együttműködés a két fél között, tudják, hogy milyen eszközökkel bír az egyik vagy a másik egység.
A katasztrófavédelmi gyakorlatban 80 szlovák és magyar tűzoltó vett részt, munkájukat rendőrök és vízügyi szakemberek segítették.