2024. 04. 25. Csütörtök Márk napja

Hazahúzó

Vezércikk 03:00

Ötméteresekkel jutott négy közé az Eger a női vízilabda Eurokupában

Az Eger nagy csatában, ötméteresekkel győzte le a görög Vuliagmenit, és jutott - harmadik magyar csapatként - négy közé a női vízilabda Eurokupa negyeddöntőjének szombati visszavágóján.

• Ötméteresekkel jutott négy közé az Eger a női vízilabda Eurokupában

A január 28-i első felvonást a görögök nyerték 15-12-re, és a második negyedtől volt esély a hátrány ledolgozására. Kritikus pillanatokban azonban a vendégek mindig betaláltak. A záró játékrészben 12-9-re húzott el a hazai együttes, de mivel megmaradt a háromgólos különbség, ötméteresek döntöttek. Az első kilenc kísérletből gól született, ám a végén Kiss Alexandra hárította Sztamatina Kaiafa lövését, és ezzel eldöntötte a párharcot.

Női vízilabda Eurokupa, negyeddöntő, visszavágó:

Tigra-ZF-Eger - Vuliagmeni (görög) 19-15 (3-4, 4-1, 3-4, 4-2, 5-4), ötméteresekkel