Karl Erik Böhn a Győri ETO egyik edzésén 2011-ben még erőtől duzzadóan tele volt pozitív gondolattal, mellyel a magyar kézilabdát kívánta segíteni. A női kézilabda-válogatott első külföldi szövetségi kapitányánál a magyar bronzéremmel végződött 2012-es szerbiai Európa-bajnokság után diagnosztizáltak leukémiát. A szakember hat kemoterápiás kezelésen és egy csontvelő-átültetésen esett át, 2013 novemberében még úgy tűnt, sikerül legyőznie a betegséget, ám karácsony előtt kiderült, hogy gyógyíthatatlan. Böhn a múlt héten már úgy nyilatkozott, úgy érzi, csak pár hete van hátra az életből. A tonsbergi kórházban hunyt el, 48 éves volt.
„Sokkolt a hír mindenképpen, és mély részvétem a családnak, akiknek nem lehet könnyű ezekben a pillanatokban. Azt gondolom, hogyha azt nézzük, hogy mit hozott a magyar kézilabdának – és nemcsak halála okán –, csak a jóra tudunk ilyenkor emlékezni. Egy új szemléletet, egy új színt hozott a magyar női válogatottba, ami azt gondolom, hogy eredményekben is megmutatkozott” – mondta Vetési István, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke.
Karl Erik Böhnt 2011. augusztus 30-án nevezték ki szövetségi kapitánynak, megbízatása a 2016-os riói olimpia végig szólt. Tudásával, humorával gyorsan belopta magát a játékosok és a szurkolók szívébe. Norvég játékosként 126-szor szerepelt hazája válogatottjában. Visszavonulását követően edzőként dolgozott. A Drammen férfi és a Larvik női csapatát irányította, utóbbival ötszörös bajnok, KEK-győztes. Akkori élettársa, Heidi Löke győri átigazolása miatt menesztették, és ezt követően lett a magyar válogatott szövetségi kapitánya. A Győr vezetőedzőjeként egy fél szezonig dolgozott, és a klubbal Bajnokok Ligája-döntős, valamint magyar bajnok volt 2012-ben. A válogatottat a tavalyi világbajnokságon betegsége miatt már nem irányíthatta. Karl Erik Böhnre vasárnap délután öt órakor gyertyagyújtással emlékeznek a Sportok Házánál.