Napi aktuális

Vezércikk 21:00

Australian Open: Djokovic másfél szettben jutott a legjobb négy közé

• Australian Open: Djokovic másfél szettben jutott a legjobb négy közé

Nisikori Kej feladta a világelső Novak Djokovic elleni negyeddöntőt szerdán az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A rekordot jelentő hetedik melbourne-i címére hajtó szerb játékos 18. találkozójukon 16-odszor verte meg japán ellenfelét, aki előzőleg két ötszettes csatát nyert meg az Australian Openen, az előzőt hétfőn 5 óra 5 perc alatt. Az ázsiai teniszező már összesen 14 órát töltött a pályán – többet, mint bármelyik játékos idén – és a 6:1-re elvesztett első szett után ápolást kért a combjára. Ezután sem tudott egyenrangú ellenfele lenni Djokovicnak, és 4:1 után jelezte, hogy nem tudja folytatni a meccset.

A 14-szeres Grand Slam-bajnok Djokovic ellenfele a négy között a francia Lucas Pouille lesz, akivel még sosem találkozott tétmérkőzésen. A belgrádi teniszező pályafutása 34. GS-elődöntőjére készülhet.