Hatalmas robbanás rázta meg a Gázai Övezet egyik települését. A Gázavárostól délre található településen lakóépületeket ért támadás.
Izraeli repülőgépek bombázták és tüzérség is lőtte a települést. A lakók szerint a várost a háború kezdete óta a legsúlyosabb támadás érte. Az izraeli támadások folytatódtak Gáza város ellen is.
Ezt megelőzően az Izraeli Védelmi erők szórólapokon és telefonos üzenetek segítségével utasították a lakosságot, hogy bizonyos városrészeket hagyjanak el.
Közzétettek egy interaktív evakuációs térképet is, amelyen zónákra osztották fel az övezetet. Ezen jelölik a gázai lakosoknak, hogy merre hajtanak végre katonai akciót, így az emberek elkerülhetik ezeket a körzeteket.
A hadsereg arra hívta fel a figyelmet, hogy a Hamász fegyveresei folytatják a civilekkel kapcsolatos korábbi harci taktikájukat. Vagyis a polgári épületek közelébe telepítik a hadi infrastruktúrát.
Az izraeli hadsereg azt közölte, hogy egy nap alatt mintegy 400 célpontot semmisítettek meg. A Hamász által felügyelt egészségügyi minisztérium adatai szerint pedig a harcok kiújulása óta legkevesebb 193 palesztin vesztette életét, és 650-en megsebesültek.
Kamion érkezik a Rafah-i határátkelőn keresztül a gázai övezetbe - még a tűzszünet idején. Az izraeli miniszterelnök tanácsadója kiemelte, országa elkötelezett a segélyezés fenntartása mellett és visszautasította azokat a vádakat, hogy a Gázai övezetnek ne lenne biztonságos része.
Az amerikai alelnök közben Dubajban kijelentette, az Egyesült Államok semmilyen körülmények között nem fogja engedni, hogy palesztinokat kényszerrel telepítsenek ki a Gázai övezetből vagy Ciszjordániából, illetve ostrom alá vegyék a Gázai övezetet vagy megváltoztassák a határait. Kamala Harris azonban világossá tette, hogy a Hamász nem maradhat uralmon a Gázai övezetben.