1994-ben kezdtem el dolgozni a TVP-nél. Új csapat voltunk, és ott sem láttak szívesen. A posztkommunista berendezkedés, amelyhez akkoriban a televízió személyzete többnyire tartozott, idegen testként kezelt minket.
De még azok a kommunisták is sokkal tisztességesebben viselkedtek velünk, mint amit ma látunk azokon a mobiltelefonos videófelvételeken Varsóban
– mesélte a megrázó élményeit Pospieszalski, aki szerint a közszolgálati televízió erőszakos átvétele Donald Tusk és új kormánya részéről annak beismerése, hogy tudják, hogy nem tartják be a törvényt.
Tuskék ugyanis két lábbal tiporták el a jogállamiságot, amikor lényegében bedarálták a közmédiát, a vezetőket azonnali hatállyal felmentették és új felügyelőbizottságokat alakítottak ki.
A népszerű újságíró szerint ha a hivatalos eljárások értelmében törvényes vezetőváltás történt volna a TVP, a Lengyel Sajtóügynökség és a Lengyel Rádió vezetésében, akkor az előző csapat ugyanúgy távozott volna, ahogy a Jog és Igazságosság koalíció politikusai is elhagyták volna hivatalukat.
Azt is megjegyezte, hogy a minisztériumokat és a parlament épületét nem kellett volna erőszakkal, néhány gengszter segítségével elfoglalni. A Morawiecki-kormány miniszterei egyszerűen elhagyták irodáikat és kiköltöztek. Átadták fiókjaikat, íróasztalukat és dokumentumaikat utódaiknak, mert ezeket az utódokat demokratikus választási eljárás során választotta meg a nép.
Borítókép: Donald Tusk lengyel miniszterelnök