Baljós előjel Londonnak: elsőre leesett a rúdról az a skót zászló, amelyet a brit miniszterelnöki hivatal épületén húztak fel a kabinet Skóciát maradásra biztató kampányának részeként. Angliában a kormány és az ellenzék együtt küzd a terület Nagy-Britannián belül tartásáért, a nagy pártok vezetői pedig északra utaznak, hogy a helyszínen próbálják meggyőzni a választókat a jövő csütörtöki népszavazás előtt.
– Nagyon fontos nekem ez az ügy, szenvedélyesen törődöm a mi Egyesült Királyságunkkal, és mindent meg akarok tenni, hogy megismertessem az érveinket az emberekkel. Biztosítanunk kell, hogy a skótok mindkettőt megkaphassák: több jogkört a maguk kormányzására, de azt is, hogy az Egyesült Királyság részei – mondta David Cameron brit miniszterelnök.
Az elszakadáspárti skót miniszterelnök szerint angol kollégái későn kaptak észbe. Alex Salmond pánikszerű ígérgetésnek nevezte London ajánlatát, miszerint a skót parlament nagyobb önállóságot élvez majd a pénzügyek, a szociális kiadások és az adóztatás terén, ha Skócia a szigetország része marad. „A nem-kampány a teljes szétesés állapotában van, teljes pánikban. Kétlem, hogy valaha is láttam bármilyen politikai kampányt bármilyen választáson, ami ilyen látványosan esett szét” – fogalmazott az igen-kampány vezetője.
A legutóbbi, vasárnapi adatok szerint többségbe kerültek a függetlenségpárti erők. A hírre az intézményi befektetők elkezdték látványosan kivonni a pénzüket Skóciából, a Financial Times szerint fontmilliárdokat vonnak ki a gazdaságból, a referendum várható pénzügyi következményei miatt.