Félárbocra eresztették az amerikai lobogót a washingtoni Capitolium és a kormány többi épülete előtt, John McCain arizonai szenátor halálhírére.
Az 1936-ban, katonacsaládba született McCain a vietnami háborúban vált ismertté. Vadászpilótaként szolgált, amikor 1967-ben gépét lelőtték és az észak-vietnami kommunisták fogságába került. 5 és fél éves raboskodása alatt többször megkínozták, ami miatt maradandó sérüléseket is szerzett. Több mint 20 éves katonai szolgálata után politikai pályára lépett, elkötelezett republikánusként politizált.
Több mint 30 éven át volt Arizona állam szenátora, majd 2000-ben elnöki ambícióit is megmutatta, ekkor azonban a jelöltállításon alulmaradt az ifjabb Bush-sal szemben. 2008-ban végül ő indult az elnöki székért, de ebben a versenyben is vesztett, ezúttal a demokrata jelölt Barack Obama győzte le.
McCain a szenátusi fegyveres erők bizottságának elnökeként dolgozott. Hagyományos republikánusként lelkes kritikusa, egyben állandó célpontja volt Donald Trumpnak is. Trumpot leginkább az általa zsarnokoknak nevezett külföldi vezetőkkel, például az orosz elnökkel fenntartott kapcsolata miatt bírálta. Egyes információk szerint McCain végrendeletében még a saját temetésére sem akarta meghívni Trumpot.
A heves szónokként ismert McCaint ugyanakkor mindkét pártban elismerték, elveihez való ragaszkodása és vitakészsége miatt. Elkötelezett republikánus létére többször szembekerült szintén republikánus elnökökkel. A Bush-adminisztráció alatt a kínvallatás ellen szólalt fel, míg Trumppal az egészségügyi törvény szigorítása miatt szólalkozott össze többször is.
McCain-nél tavaly diagnosztizáltak agydaganatot, és bár egy időre visszatért a Szenátusba, végül hosszas kezelésre szorult. Családja 2 napja jelentette be, hogy úgy döntött, leállítja az orvosi kezelést. halálhírét egy nappal később közölték. Széles körül elismertségét jelzi az is, hogy a közösségi médiában számos politikus és ismert személy fejezte ki részvétét. John McCain 3 nap múlva lett volna 82 éves.