A Japán délkeleti részén található Taidzsi-öbölben minden évben delfinek százait mészárolják le. A tengeri emlősöket hálókkal fogják el, a part közelébe hajtják őket, ahol szuronyokkal végzik ki az állatokat a halászok. A japán nemzeti hagyomány ellen évtizedek óta tiltakoznak eredménytelenül az állatvédők. A delfinhúsra továbbra is nagy a kereslet a szigetországban.
– A delfineket beszorítják az öbölbe, már ekkor sok sérülést szereznek, mivel a halászok áthajtanak rajtuk a csónakokkal, majd erővel kényszerítik őket a hálókba. Ezután jön a mészárlás. Egy fém szuronnyal gerincen szúrják őket, de az állatok nem pusztulnak el azonnal, hanem akár fél óráig szenvednek – mondta Melissa Sehgal, a Sea Shepherd aktivistája.
Az amerikai nagykövet egy közösségi oldalon embertelennek nevezte a delfinhalászatot. A japán kormány válaszul közölte: semmi olyat nem tesznek, ami a japán vagy a nemzetközi törvényekbe ütközne. „Úgy gondolom, hogy a delfinhalászat része a hagyományos halászati iparunknak, és teljesen megfelel a japán törvényeknek – közölte a kabinetfőnök. – Továbbá a delfinhalászatot nem szabályozza a Nemzetközi Bálnavadászati Bizottság, így a döntés joga az államoké” – tette hozzá Yoshihide Suga.
Japánt a bálnavadászat miatt is sok bírálat éri. A legnagyobb tengeri emlősök kereskedelmi halászata tilos, de a japánok tudományos kutatás ürügyén évente több mint ezret ölnek meg.