Luiz Inácio Lula da Silva is megkapta a koronavírus elleni oltást. A volt brazil elnök azután ment el az oltópontra, miután hétfőn a legfelső bíróság egyik bírája megsemmisítette az utóbbi években ellene hozott összes ítéletet. A volt elnök a kínai Sinovac szérumát kapta meg.
Kínai vakcinát kapott az afrikai Gabon is. Az Egyenlítő vidékén található ország az afrikai államok többségéhez hasonlóan csak a külföldi adományokban bízhat. Saját erőből nem tudják elkezdeni az oltást.
Tunéziában most adták be az első vakcinát. Ahogy a világban a legtöbb helyen, úgy az észak-afrikai országban is az egészségügyi dolgozókkal kezdik az oltási kampányt.
Az Oroszországból kapott 30 ezer adag Szputnyik V-t mind az egészségügyiek kapják. Ezen kívül további félmillió adagot, valamint Phizer és AstraZeneca vakcinát rendeltek, és bíznak abban, hogy kapnak kínai oltóanyagot is.
A koronavírus elleni oltásban világelső Izraelben az ultraortodox zsidók vakcinációja kezdődött meg. Az egészségügyi minisztérium kampányt indított, hogy minél többeket meggyőzzön az oltás fontosságáról a 9,3 milliós országon belül 1,2 millióra becsült közösségből. A járvány őket sújtotta a leginkább, mert nem hagytak fel a vallási szertartások napi szintű megtartásával és elutasították az oltást. Emiatt sok világi izraeli őket teszi felelőssé a járvány elhúzódásáért.
A Magyarországgal nagyjából azonos lélekszámú Jordániában eddig 150 ezer adag vakcinát adtak be. De nem a viszonylag alacsony mutató miatt mondott le az egészségügyi miniszter. A főváros, Ammán közelében lévő város, Szalt egyik kórházában hat beteg halt meg az intenzív osztályon, mert egy órára leállt a lélegeztetési rendszer. A kórházban koronavírusos betegeket is ápolnak.
HírTV