Az Egyesült Államok több ezer fős egységet küldött Libériába, hogy segítsenek megakadályozni a vírus továbbterjedését. A katonák a betegek elkülönítésére és kezelésére létrehozott centrumokat építenek, amelyek néhány héten belül nyílnak meg. „Önöknek szükségük van a támogatásunkra, nem szavakban, hanem tettekben. És mi tenni is fogjuk a dolgunkat. Több ezer katonám érkezik, akik már nagyon várják, hogy csatlakozzanak ehhez a nagyszerű csapathoz, hogy együtt pusztíthassuk el az ebolát” – mondta Gary Volesky, a 101-es légi szállítású hadosztály tábornoka.
Amerika egészségügyi felszerelésekkel, gyógyszerekkel és élelemmel is segíti Libériát – az ezt tartalmazó szállítmányok egy része már meg is érkezett a helyi kikötőbe.
Washington azért is támogatja az ebola elleni küzdelmet, hogy megakadályozza a járvány további bevitelét az Egyesült Államokba. Az amerikai reptereken már korábban ellenőrzést vezettek be a Nyugat-Afrikából érkezők számára. New York kormányzója pedig most azt is elrendelte, hogy az onnan hazatérő egészségügyi dolgozókat 21 napig karanténban kell tartani – ennyi ugyanis a betegség lappangási ideje. „A kormányzó arra hivatkozott, hogy ez egy nagy város, és ha valaki idejön, akkor utazni fog a városban. Tehát pluszintézkedéseket kell hoznunk azért, hogy kontrolláljuk őket” – mondta New York polgármestere.
A járványt már több mint tízezren kapták el, közülük csaknem ötezren haltak meg. Eddig összesen nyolc országban ütötte fel a fejét az ebola, de halálesetek túlnyomó többsége három országra, a nyugat-afrikai Guineára, Libériára és Sierra Leonéra korlátozódik.