A Szíria elleni szankció ellen demonstráltak Argentínában. Itt él a Dél-Amerika legnagyobb számú szír közössége 3 és fél millió emberrel, és a latin-amerikai ország újra a háború elől menekülők egyik fő célpontja lett.
„Amit mi akarunk, az béke Szíriában. Azt is szeretnénk, ha a külföldi erők elhagynák a térséget. Nemet mondunk a katonai beavatkozásra, ami katasztrofális lenne a térségben. Mi, szíriai és libanoni leszármazottak mélyen érezzük ezt a háborút, mert a családjaink, a kultúránk, a szokásaink lettek démonizálva, eltorzítva és megtámadva” – mondta az Argentin Arab Szövetség elnöke.
Közben a szíriai rezsim vezetője az egyik amerikai hírtelevíziónak adott interjújában azt mondta: még nem vizsgálta még az ENSZ fegyverszakértőinek a hét elején az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé tárt jelentését.
Bassár el-Aszad szerint a felkelőknek legalább annyi lehetőségük van egy vegyi támadás végrehajtására, mint a kormányerőknek. „A szarint konyhai gáznak nevezik. Tudja, miért? Mert bárki megcsinálhatja otthon” – mondta Bassár el-Aszad szíriai elnök.
Az amerikai külügy ennek ellenére továbbra is úgy gondolja, hogy az Aszad-rezsim vetette be a mérges gázt. „Nem láttunk megbízható jelentéseket és bizonyítékokat arra, hogy a lázadók használtak volna vegyifegyvert Szíriában” – mondta Marie Harf amerikai külügyi szóvivő.
Miközben az ENSZ Biztonsági Tanácsa arra vár, hogy átvehesse a szír vegyi fegyvereket, Washington alternatív megoldásokban gondolkodik. Két kormányzati tisztségviselő is azt mondta a CNN-nek, hogy a védelmi minisztérium olyan tervet tett a kormányzat asztalára, amiben nem csak fegyverrel, de kiképzéssel is segítené az amerikai hadsereg a felkelőket.