Sokan a vakcina megjelenésében reménykednek, azonban az amerikai Pfizer cég igazgatója egy interjúban azt mondta: jelenleg nem rendelkeznek megfelelő gyártási kapacitással, így a lakosság teljes oltása lassan valósulhat meg. Mivel több országban romlott a járványgörbe, továbbra is korlátozásokkal próbálják megfékezni a vírust.
Április óta nem volt ilyen magas a halálesetek napi száma az Egyesült Államokban mint az elmúlt 24 órában. A koronavírus miatt kórházban kezeltek száma pedig meghaladta a 100 ezret. Járványügyi szakértők előrejelzése szerint ha ilyen ütemben terjed a vírus, februárra az áldozatok száma elérheti az 500 ezret is az országban.
Az egészségügyi dolgozók arra panaszkodnak, hogy a kórházak túlterheltek, emellett nem kapnak megfelelő támogatást sem.
Azonban optimizmusra ad okot, hogy december közepére megérkezhet a vakcina. Erről beszélt New York állam kormányzója is egy online sajtótájékoztatón.
Első körben mindenhol az idősek és az egészségügyi dolgozók kapják meg a vakcinát. A lakosságra többi részére majd csak később kerülhet sor. Úgy tűnik a gyógyszergyártó cégek egyelőre nem tudják lefedni a keresletet.
A vakcina érkezéséig továbbra is szigorításokkal próbálják meg fékezni a vírust. A korlátozások ellenére azonban több országban romlott a járványgörbe.
Törökországban napok óta 30 ezer körül mozog az újonnan regisztrált fertőzöttek száma. Ezért kedd estétől új szabályok léptek életbe. Egész hétvégén, valamint a hétköznap éjszakákon is kijárási korlátozás van érvényben. A mozikat követően a fürdők, uszodák, a masszázsszalonok és a vidámparkok is felfüggesztik működésüket. A maszkviselés lakóhelyen kívül mindenhol kötelező az országban.
Míg a világ nagy része továbbra is küzd a koronavírussal, Kínában mindössze 16 új esetet regisztráltak. Azonban egy nemrég megjelent, CNN által közzétett tanulmány szerint az ázsiai ország nem a valós adatokat közölte a vírussal kapcsolatban. A dokumentum szerint azt is letagadták, hogy bő egy éve már javában tombolt a járvány az országban.
Hír TV