2024. 10. 24. Csütörtök Salamon napja
Jelenleg a TV-ben:

Napi aktuális

Következik:

Vezércikk 21:10

Külföld

A szövetség ösztönzőket és modelleket is biztosít majd a BRICS-tagországok nukleáris projektjeihez

Erőteljes hátszelet kapott a nukleáris ipar fejlesztése a BRICS+ országok kazanyi találkozójához kapcsolódóan, de az Egyesült Államok sem akar lemaradni: az ország kormánya közel egymilliárd dollárral segítené a következő generációs belföldi atomprojekteket. Nagyon eltérnek egymástól az orosz és a kínai, valamint az amerikai atomerőmű-építési modellek.

  • A szövetség ösztönzőket és modelleket is biztosít majd a BRICS-tagországok nukleáris projektjeihez

Atomenergia Platform néven együttműködést indítottak a BRICS+ tömörülés országai a legjobb gyakorlatok és a legkorszerűbb nukleáris technológiák békés célú fejlesztése és alkalmazására. A partnerségről a tagországok nukleáris ipari vállalatainak vezetői állapodtak meg a szervezet kazanyi találkozójához kapcsolódóan a moszkvai Atommúzeumban. Az alapító országok nevének kezdőbetűivel jelölt BRIC-t 2019-ben Brazília, Oroszország, Kína és India hozta létre, a + jelölés pedig az utóbb csatlakozott Dél-afrikai Köztársaságra, Egyiptomra, Etiópiára, Iránra és az Egyesült Arab Emírségekre utal.

Az szól az együttműködés mellett, hogy – mint arra Alekszej Lihacsov, a Roszatom vezérigazgatója rámutatott –, a szövetség szinte minden államában folynak most is atomipari projektek, ezen általános tapasztalatokat pedig fel lehet használni és meg kell ismételni a BRICS-ben és a bolygó egészében. Orpet Payshotu, a Brazil Nukleáris Ipari Fejlesztési Szövetség felügyelőbizottságának alelnöke kiemelte, hogy Brazília a csoport azon országai közé tartozik, amelyek nukleáris energiával foglalkoznak, de amelyek politikai problémákkal küzdenek, ami korlátozza e tevékenységüket.

A szövetség ösztönzőket és modelleket is biztosít majd a BRICS-tagországok nukleáris projektjeihez a Roszatom közleménye szerint. Orosz szakértők szerint 2050-re a BRICS-országok adják a globális energiatermelés és – felhasználás felét. A globálisan működő atomerőművi blokkok 390 gigawatt (GW) teljesítményt képviselnek és további 66 GW nukleáris kapacitás létesítése zajlik. Már 2030-ra a BRICS-országok fogják adni a globális atomenergetikai ipar növekedésének legalább a kétharmadát.

teljes cikk a Világgazdaság honlapján olvasható.

Fotó: Roszatom

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!