2025. 02. 04. Kedd Ráhel, Csenge napja
Jelenleg a TV-ben:

Radar

Következik:

Komment 17:50

Külföld

A Brexit után ismét egymásra találhat Brüsszel és London

Alig pár évvel azután, hogy Nagy-Britannia kilépett az Európai Unióból, május 19-én egy olyan csúcstalálkozóra készül London és Brüsszel, mely a kapcsolatok újragondolásáról szól.

  • A Brexit után ismét egymásra találhat Brüsszel és London

Május 19-én Londonba szervez EU-csúcstalálkozót Keir Starmer brit miniszterelnök, hogy megvitassák Nagy-Britannia és az EU közös lehetőségeit. António Costa, az Európai Tanács elnöke hétfői találkozóját követően kijelentette, hogy a csúcstalálkozó célja a lehető legszorosabb kapcsolat kiépítése – derül ki a Magyar Nemzet összefoglalójából. A találkozót Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke is megerősítette, ahogy azt is, hogy annak Nagy-Britannia ad otthont. Mind a két uniós politikus beszélt arról is, hogy a találkozón fontos szerepet kapnak a védelmi és biztonsági kérdések.

A brit kormányfő korábban ígéretet tett az EU-val való kapcsolatok erősítésére, amely az előző kormány idején gyakran feszült volt. Az együttműködésről a májusi csúcstalálkozón újabb részletek derülhetnek ki. Az egyeztetést mindkét fél részéről pozitív nyilatkozatok jellemezték, de konkrét politikai részletek nélkül. A találkozó pontos formátuma és a tagállamok részvétele egyelőre nem tisztázott.

A Brexit negatív következményei teljesültek, a pozitívak nem 

Nagy-Britannia gazdasága azóta is nyögi a Brexit következményeit, ám a lakosság továbbra is megosztott a kilépés kérdését illetően, mely egy rendkívül szoros népszavazáson dőlt el. Azonban az EU elhagyása súlyos gazdasági károkat okozott az országnak, amit a Covid-járvány és az orosz–ukrán háború is tetézett.

Nem teljesültek a Brexit-kampány azon ígéretei sem, melyek szerint az Egyesült Királyság visszaszerezheti a határai ellenőrzését és csökkentheti a bevándorlást. Sőt a bevándorlás rekordmagas szintre emelkedett, miután az uniós munkavállalók helyett az EU-n kívüli országok állampolgárai számára nyíltak munkalehetőségek.

Forrás: Világgazdaság

Fotó: AFP

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!