„Nem tudtuk, hogy hol töltsük az újévet. Többször voltunk már Bécsben, Prágában és most Budapestet választottuk. Nagyon sok barátom mondta, hogy nagyon izgalmas a város, és mi azt mondtuk, ok, legyen Budapest” – fogalmazott egy román férfi, aki a magyar fővárosban tölti a szilvesztert.
Hozzá hasonlóan rengeteg külföldi érkezett a fővárosba az év utolsó napjaiban.
„Oslóból jöttem, Norvégiából. Nagyon tetszik Magyarország. Többször voltam már itt, ez már az ötödik alkalom. A barátnőmmel jöttünk, és nagyon élvezzük az itt töltött időt” –mondta egy másik turista.
A hotelek gyakorlatilag megteltek a külföldi turistákkal, az év utolsó időszakában szinte száz százalékos a szállodák kihasználtsága. A korábbi trendekkel ellentétben azonban már nem csak szilveszterre érkeznek külföldi vendégek, hanem a magyar családok közül is sokan úgy döntenek, hogy akár a karácsonyt is szállodában töltik.
„Évek óta az már egy kitartó és megbízható trend, hogy itt, a budapesti Danubius Szállodák, így a Radisson Blu Béke Hotel is erre az időszakra mindig megtelik. Igazából most, ami újszerű trend, talán az, hogy a szilveszter mellé teljes egészében felzárkózik a karácsonyi ünnepi időszak is, és ez is egy kifejezetten magas forgalmú időszakká alakult át. Ami nekünk nagyon fontos, hogy az elmúlt években a kereslet növekedésével egy időben sikerült árakban is egy magasabb szinten értékesítenünk” – emelte ki Varga Csaba, a Radisson Blu Béke Hotel Danubius Hotels Goup igazgatója.
Ez a hotel az egész év során közel 75 százalékos kihasználtsággal működött, ami nagyon jó eredmény, tette hozzá a szálloda vezetője.
„A klasszikus előszezon, középszezon, főszezon gondolatok az elmúlt években eltűntek, tehát sokkal kiegyenlítettebb a forgalom, ami azt jelenti, hogy nyilván valóan azok az időszakok erősödtek meg, ami a múltban, a klasszikus időszakokban mondjuk nem számítottak erősnek, de decemberen belül azért óriási különbség van az ünnepi időszak és mondjuk az első két hét között. Nyilvánvalóan a karácsony előtti egy-két naptól kezdődően az újév második, harmadik napjáig van az, ami igazán a 100 százalékos foglaltság körüli állapotot jelenti” – tette hozzá.
A budapesti hotelekben szilveszterkor leginkább német, francia, olasz és távol-keleti vendégek szállnak meg, míg a magyarok zöme többnyire a vidéki szállodákat választja.