Szennán 2006-ban készült el a sportcsarnok, több mint 900 millió forintba került. Az alig 600 fős település havonta 3,3 millió forintot fizetett az építtetőnek. 2010 óta azonban már nem tudtak törleszteni. „254 millió forintos tehertől szabadultunk meg, amit nem kell kifizetnünk a következő kilenc évben, illetve az elmaradások rendezve lettek most az adósságkonszolidációval, ami pedig 54 millió 880 ezer forint” – fogalmazott Salamon Gyula, Szenna polgármestere.
Nagybajom szintén 2006-ban kapott új csarnokot, ez a beruházás 1,6 milliárd forintba került. Eleinte tudott törleszteni az önkormányzat, két éve azonban már itt sem történt utalás. A településnek havonta 5,6 milliót kellett volna fizetnie. „Látszott, hogy nem bírunk vele. Csökkentek a helyi bevételeink is, tehát sok vállalkozás kisebb bevétellel dolgozott. Nem volt annyi létszám, tehát a helyi adóbevételek is kevesebbek voltak, meg ugye változtak a normatívák is, tehát kevesebb volt a pénzünk, amiből ezt a pénzt tulajdonképpen elő kellett volna teremteni” – nyilatkozta Czeferner Józsefné polgármester.
Az intézkedés 17 települést érint, közülük kilenc Somogy megyében található. „A néhány száz lelkes falvakban több százmillió forintos beruházásokat finanszírozott a korábbi kormány PPP-konstrukcióval. Gyakorlatilag egyáltalán nem lehetett látni, hogy mi lesz a vége. Ezen települések számára a teljes ellehetetlenülés, a fizetésképtelenség és a csőd kódolt volt. Mára eloszlott a köd, a kormány őket is megsegítette” – szögezte le Gelencsér Attila, a Somogy Megyei Önkormányzat elnöke.
A települések ezután maguk működtetik a tornacsarnokokat és a tanuszodákat. Ezek is költségekkel járnak, de jóval kisebb összegekről van szó, mint amekkorák a törlesztőrészletek voltak.