Az adás témái:
- Néhány állam több milliárd dolláros beruházáshoz jutott annak köszönhetően, hogy az USA segíti Ukrajnát. A legtöbb pénzt Pennsylvania, Arizona és Texas kereste.
- Janet Yellen amerikai pénzügyminiszter úgy véli, hogy az Ukrajnának nyújtott pénzügyi és katonai segítség az Egyesült Államok nemzeti érdeke, és nem engedhető meg, hogy Ukrajna veszítsen.
- Védelmi vonalak építését jelentette be Volodimir Zelenszkij a teljes fronton, emellett az Oroszországgal és a Fehéroroszországgal közös határon.
- Közben az orosz hadsereg megkezdte a nagy erejű tüzérdandárok megalakítását, amelyek fő feladata az ellenséges védelem áttörése. Az új egységek nagy kaliberű tüzérséggel lesznek felfegyverkezve.
- Az Economist szerint úgy tűnik, Putyin egyelőre megnyerte a háborút Ukrajnában. A lap azt írja, hogy Moszkva egyesítette a lakosságot a háború során és a hírhedt „olajárplafon” is csúfos kudarcot vallott, mivel Oroszország megtalálta a kerülő utakat, és az európai országok pedig továbbra is orosz energiát vásárolnak.
- Nincs közös uniós álláspont Ukrajna EU-csatlakozásáról, ezért Magyarország nem megbontja az uniós egységet, hanem nem szeretné, hogy az Európai Bizottság napirendre tűzze a kérdést, mondta Orbán Viktor. A magyar miniszterelnök azt mondta, Ukrajna háborúban áll, nem tudjuk, mekkora az ország területe, hiszen egy része orosz megszállás alatt áll, és nem tudjuk a népesség számát sem. A fejlesztési források kérdése is tisztázatlan, ezért nem tudjuk, mivel járna Ukrajna felvétele a jelenlegi tagok számára.
- A lengyel fuvarozók 4 hete blokkolják az ukrán-lengyel határon a forgalmat.
- Kreml: A NATO a schengeni övezet katonai változatát akarja létrehozni Európában.
- Megerősíti a NATO Ukrajna hosszú távú támogatását, jelentette ki Jens Stoltenberg NATO-főtitkár. A szövetség külügyminisztereinek két napos brüsszeli ülésén az ukrajnai és a közel-keleti háborúkkal, és a sürgős biztonsági kérdései vannak napirenden. Oroszországgal kapcsolatban Stoltenberg arra figyelmeztetett, hogy Moszkva a szövetséges demokráciák destabilizálására törekszik, az ukrajnai háborúról pedig kijelentette, hogy Kijev „nagy veszteségeket okoz Oroszországnak”, visszafoglalta az Oroszország által megszállt terület 50 százalékát.
- Nagy-Britannia egyik legfejlettebb haditengerészeti hajóját küldi a Perzsa-öbölbe.
- A katonai műveletek kockázatai nagymértékben megnőnek, ha az Egyesült Államok megsérti az egy Kína elvét Tajvannal kapcsolatban – mondta a volt kínai amerikai nagykövet.
- Izrael hozzáférést kaphat a zsidó államban található amerikai fegyverraktárakhoz.
- Véget ért a tűzszünet, Izrael újrakezdte a Gázai övezet bombázását. Az Egyesült Államok azt kérte, óvják a civil életeket a Hamasz elleni harc során.
- Már a jövő héten szavazhat az amerikai törvényhozás Rand Paul kentuckyi republikánus szenátor javaslatáról, amely szerint az összes amerikai katonát – hozzávetőleg 900 főt – kivonnának Szíriából. „Az amerikai népnek elege van a végtelen közel-keleti háborúkból, közölte a szenátor. "Ennek ellenére 900 amerikai katona maradt Szíriában anélkül, hogy létfontosságú amerikai érdek forogna kockán, nincs meghatározva a győzelem, nincs kilépési stratégia és nincs kongresszusi felhatalmazás, hogy ott legyenek” – hangsúlyozta Rand Paul.
- Kína újabb katonai repülőgépeket és hajókat küldött Tajvan közelébe.
A teljes adás: