A kritikai fajelmélet európai eredetű, de azt amerikai körülményekhez igazították. A társadalmi osztály helyett a bőrszínt veszi alapul; állítása szerint Amerikában az elnyomók és elnyomottak faji alapon különülnek el, szembeállásuk is faji jellegű.Erről beszélt a Globálnak Christopher Rufo, aki a Danube Institute meghívására érkezett Magyarországra.
A konzervatív politikai aktivista szerint
a kritikai fajelmélet a legnagyobb pusztítást az iskolákban végzi, ahol a gyerekeket bőrszín szerint csoportokra osztják, a fehér diákokat kivételezettséggel vádolják és megszégyenítik, a feketéket pedig elnyomottnak kiáltják ki.
Az amerikai szülők a járvány miatt bevezetett online oktatás során szembesültek azzal, hogy mit oktatnak gyermekeiknek. A felháborodott szülők azóta az iskolatanácsokban követelik a kritikai fajelmélet és az LMBTQ-propaganda tanításának tilalmát.
Ron DeSantis floridai kormányzó felkarolta ügyüket és törvényt hozott a kiskorúak és a szülők védelméről. Még az amerikai szórakoztatóipari lobbival, Hollywoddal és a Disney médiaóriással is volt mersze szembeszállni, amit a választók elsöprő támogatással jutalmaztak.
További témáink:
- Újabb korrupciós botrányok várhatók Brüsszelben, amelyek a jövő évi európai parlamenti választásokra is kihatnak majd. Köszöntöm Önöket a Globálban látják, Gantner Barnabás vagyok!
- Adásunkban megszólaltatjuk a The Times brüsszeli tudósítóját. Bruno Waterfield-et az európai parlamenti ügyek hátteréről kérdeztük.
- Lesznek-e alsóbbrendű uniós polgárok, vagyis hogyan áll a kétsebességes Európa? A megváltozott geopolitikai térre hogyan reagál az európai Politikai Közösség? A Mathias Corvinus Collegium nemzetközi konferenciáján jártunk.
Teljes adás: