„Szerintem egy európai parlamenti képviselőnek hármas identitása van. Az, hogy Európát képviseli, majd később jön, amikor minden letisztul. Föláll a parlament, elkezdődik a munka, meglesz a bizottság elnöke. A második identitása az, hogy Magyarországot képviselik. Szerintem lesznek olyan ügyek a későbbiekben, ahol közösen fognak fellépni pártállástól függetlenül. És most azt látom, azt tapasztalom, hogy a párthovatartozás dominál. Tehát most egy olyan időszakot élnek egyébként, amikor az EB-elnökét is nagyon hosszan keresték” – fogalmazott Závecz Tibor, aki hozzátette: az egész Európai Parlamentre jellemző most ez a pártcsatározás.
„Ennél egy kicsit még szinte egyszerűbb is: ki lehet jelenteni, hogy úriember ilyet nem csinál, mint amire az ellenzék készül. Ráadásul azért sem csinál, mert az úriember tud előre gondolkodni, és tudja, hogy a nemzetellenes bélyeg nagyon könnyen ismét ráragasztható lesz az ellenzéki pártoknak. (…) Jelenleg minden esély meglenne rá, hogy erős magyar érdekérvényesítési pozíciókat szerezzenek az Európai Parlamentben ezek a képviselők. Az a nemzeti érdekérvényesítés ellen tesz, aki ezt megakadályozza. Azt meg lehet tenni, hogy ha pártpolitikai alapon nem tetszik valakinek valaki, akkor érvekkel azt mondja: tartózkodik, mert nem tudja összeegyeztetni a pártidentitását a nemzeti identitásával. De érvek nélkül, csak azért, mert Fideszes ellene szavazni, és mindent elkövetni, hogy ne kerüljön magyar ember fontos, vagy középfontos pozícióba – ez szerintem egy politikailag is veszélyes játék”
– húzta alá Mráz Ágoston Sámuel.
„Azt gondolom egyébként erről az egész vitáról, ami különböző posztok elosztásával van, hogy ez picit méltatlan az európai közösséghez. A politikusokhoz, akiket oda delegáltunk”
– nyilatkozta Szakonyi Péter, aki úgy véli, ez egy olyan szint időnként, „mintha egy óvoda nagycsoportja lenne”.
Gajdics Ottó erre reagálva kifejtette:
„A kormánypárti, vagy nemzeti-konzervatív embereknek van egy prioritásuk, ebben a hármas identitás rendszerben. Elsőként vagyunk magyarok, másodsorban vagyunk európaiak és csak harmadsorban számítanak a pártszempontok. Jelen pillanatban ez van összekutyulva teljes mértékben az ellenzék részéről. Valóban, előtérbe helyezték a pártpolitikai szempontjaikat. De jól láttuk – már az előző parlamenti felállásban is –, hogy a magyar ellenzéki képviselők odakint semmi mást nem csinálnak, csak az itthoni, belpolitikai sikertelenségük mocskát kiviszik az Európai Parlamentbe, és onnan visszafelé próbálnak üzengetni.”
A Karc FM főszerkesztője úgy látja, a brüsszeli magyar ellenzéki képviselők odakintről az Orbán-kormány gyengítésén dolgoznak, „a minél rosszabb Magyarországnak, annál jobb nekik elv alapján”.
A Csörte itthoni témával folytatódott, ahol a Tarlós Istvánnal szemben ingatag lábakon álló ellenzéki együttműködés igazi nyertesét, a háttérből a szálakat mozgató politikust már mindenki látja.
Hír TV