Mennyire szabad politikai támadásnak venni a magyarországi jogállamiság kérdését napirenden tartó szándékot? – kérdezte felvezetőjében M. Dobos Marianne.
„Csak annak szabad venni. Tusnádfürdői beszédét ne felejtsük el a miniszterelnöknek. Azt a jó tanácsot adta mindenkinek: aki ezzel a témával foglalkozik, az ne nevesse el magát. Ugyanis ne felejtsük el, az első pont ilyenkor mindig az, hogy a magyar Alaptörvénybe, és még az azt megelőző Alkotmányba is bele volt írva: Magyarország egy demokratikus, független jogállam. Azaz Magyarország minden állami intézménye védi a jogállamiságot. Köszönjük szépen, de az Európai Unió védelmére, illetve Timmermans és barátainak a védelmére nincs szüksége Magyarországnak”
– szögezte le Mráz Ágoston Sámuel.
„Szerintem az a megoldás, ami kirajzolódik, hogy elé állunk mindenfajta vizsgálatnak és megpróbáljuk bebizonyítani azt, hogy ezek a támadások alaptalanok és nem úgy fogjuk fel (…), hogy támadásnak vesszük annak a közösségnek a részéről, amelynek egyébként tagjai vagyunk”
– jelentette ki Závecz Tibor, aki a Nézőpont Intézet ügyvezetőjének közbeszólására „te nem érzed támadásnak?”, úgy reagált: „Én egy vizsgálatnak érzem”.
„Én a legmagasabb tartalmú alkoholos növényt fogom itt előadni. Úgy hívják: falra hányt borsó. Merthogy a finnek úgyse értik mit beszélek, a nézők pedig amúgy is tudják, hogy ez így van”
– nyilatkozta Gajdics Ottó, aki szerint a finneknél még alkotmánybíróság sincs, közröhej az Unió minden hazánkat számonkérő próbálkozása.
Hír TV