Emberölés miatt nyomoz a rendőrség az V. kerületi Stollár Béla utcában szerdán keletkezett lakástűz ügyében, a holtan talált japán nő volt férjét őrizetbe vették - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) életvédelmi osztályának vezetője keddi sajtótájékoztatóján.2025. február 04.
A muszlim vallási közösség tagjai, a fekete etnikai származásúak, valamint az LMTBQ-emberek megölésével fenyegetőzött egy közösségi platformon egy 15 éves győri fiú, akinek a bíróság elrendelte a letartóztatását.2025. február 03.
Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is fokozott rendőri és ellenőri jelenléttel folytatódnak a fővárosi járatellenőrzések: a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) és a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) munkatársai nagy erőket mozgósítva és a fővárosi rendészekkel együttműködve januárban 15 járat több mint 33 ezer utasát, megállókat és állomásokat, valamint azok környezetét ellenőrizték.2025. február 03.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság XXI. Kerületi Rendőrkapitányság eljárást folytat az ismeretlen helyen tartózkodó Deme Henrietta ügyében.2025. február 03.
A világbajnok kajakos Instagram-oldalán közölte a szörnyű hírt, miszerint brutálisan megvert édesapja feladta az augusztus óta tartó küzdelmét, s örökre lehunyta a szemét - írja a Bors.2025. február 02.
Két földgázkereskedő letartóztatását rendelte el egy mintegy tízmilliárd forintos költségvetési csalási ügyében a Budai Központi Kerületi Bíróság.2025. január 31.
Folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak bűntette és kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt jogerősen nyolc év fegyházbüntetésre ítélt a másodfokon eljáró Győri Ítélőtábla egy férfit, aki bántalmazott és szexuálisan abuzált egy tízéves kislányt. 2025. január 31.
A Ceglédi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki féltékenységből bántalmazta, megalázta, és autója után kötötte élettársát - közölte a Pest Vármegyei Főügyészség pénteken az MTI-vel.2025. január 31.
Halálra gázolt a vonat egy nőt Sümeg külterületén csütörtökön kora délután - közölte az MTI-vel a Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense.2025. január 30.
Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés, valamint testi sértés és bűnpártolás miatt emeltek vádat két hajléktalan férfi ellen, akik egy társuk halálát okozták 2023 novemberében.2025. január 29.
Vádat emeltek egy szegedi férfival szemben, aki felesége halálát eltitkolva, egy évig jogosulatlanul vette fel az ápolása után járó díjakat - tájékoztatta a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője szerdán az MTI-t.2025. január 29.
Vádat emeltek egy a nővel szemben, aki tavaly szeptemberben öt litert benzint locsolt testvére lakrészére, majd meggyújtotta azt – tájékoztatta a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.2025. január 28.
Lövöldözés tört ki hétfő délután az Egyesült Államokban egy Indiana állambeli élelmiszerboltban, hárman életüket vesztették, köztük a lövöldözéssel gyanúsított személy, és két rendőr is megsebesült- közölték a helyi hatóságok.2025. január 28.
Robbantásról szóló, fenyegető e-mailt kapott január 23-án 17 órakor az egyik vésztői általános iskola. A Békés vármegyei rendőrök alig egy nap alatt azonosították a levél íróját, egy tizenéves fiút és büntetőeljárást indítottak ellene - közölte a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon vasárnap.2025. január 26.
Összesen 313 iskolát vizsgáltak át országszerte a rendőrök a tegnapi bombafenyegetés miatt - mondta Gál Kristóf, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Kommunikációs Szolgálat szolgálatvezetője pénteki doorstep sajtótájékoztatóján, Budapesten.2025. január 24.
Egy kisteherautó oldalára borult az M3-as autópálya Budapest felé vezető oldalán, az M0-s autóút csomópontja előtt, Fót közelében azt követően, hogy torlódásba hajtott, a balesetben egy ember súlyos, négy pedig könnyebb sérüléseket szenvedett - közölte a Pest vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI érdeklődésére.2025. január 24.
Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntette miatt vádat emelt a Veszprém Vármegyei Főügyészség azzal a 27 éves férfival szemben, aki téveszméktől üldözve rendkívüli brutalitással ölte meg nagyanyját tavaly nyáron Veszprémben.2025. január 22.
Az amerikai elnök szavai szerint a mai Gázai övezetben munkahelyek ezrei létesülnének, és a "Közel-Kelet riviérájává" válna, ami egy "nemzetközi hely" lenne, ahol élnek palesztinok is.
Tajvan és Olaszország után Ausztrália is betiltotta a kínai DeepSeek mesterségesintelligencia-chatbot használatát kormányzati eszközökön nemzetbiztonsági aggályokra hivatkozva.
A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.