Vasárnap hajnal két óráról háromra állítjuk előre az órát. A különböző technikai eszközök mint például a mobiltelefon saját magától áll előre. Azonban ha ilyen karórájuk van azt ne felejtsék el előreállítani. Sokakat megvisel az átállás, amikor egy órával kevesebbet lehet aludni.
Egészen felfordul az embernek az élete, mert ugye megszokott egy időpontot, és ahhoz képest ugye tulajdonképpen másik időpontot kell majd megszokni. És mint nyugdíjas is nehezen viseljük. A Hír TV által megkérdezett háziorvos szerint is az óraátállítás nem tesz jót a szervezetünknek.
Békássy Szabolcs, országos kollegiális háziorvos: "Az alvás mennyiségnek a változásától, változásából kifolyólag valamilyen szinten dekoncentráltabbak, fáradékonyabbak lehetünk, az óraátállítást követő néhány napban."
Az óraigazítás néhány belföldi és nemzetközi vonat menetrendjét is befolyásolja.
Váczi Viktor, a MÁV sajtóügyeletese: "A belföldi vonatok jellemzően, már az új időszámítás szerint a hajnali 3 órakor indulnak útnak. A nemzetközi vonatok, pedig az éppen aktuális állomáson várják ki a nyári időszámítás kezdetét, és úgy folytatják késéssel az útjukat."
2019-ben ugyan az Európai Unió döntött az óraátállítás megszüntetéséről, de mivel a tagállamok nem tudtak megegyezni abban, hogy a nyári, vagy a téli időszámítás legyen-e az általánosan elfogadott, így továbbra sem tudni, hogy a mostani lesz-e az utolsó átállítás vagy sem.