Pontosan 31 éve mintegy 250 ezer ember jelenlétében került sor az ’56-os forradalom és szabadságharc miniszterelnökének és mártírtársainak újratemetésére a Hősök terén, mely a rendszerváltoztatás legfontosabb és bizonyosan a legfelemelőbb pillanata volt - emlékeztetett Varga Judit.
Gloria Victis - zárta bejegyzését a miniszter.
Nagy Imrére és mártírtársaira emlékeztek a Parlamentben
Ma van Nagy Imre és mártír-társai újra-temetésének emléknapja. Az országgyűlés előtt tartott megemlékezésen Latorcai János hangsúlyozta: emlékezni kell azokra, akik 1956-ban mindenüket feláldozták hazánk sorsának jobbra fordításáért. Az országgyűlés KDNP-s al-elnöke hozzátette: 1989. június 16-án lezárult egy korszak, egy rendszert is eltemettek.
Több tízezren gyűltek össze a Hősök terén 1989. június 16-án, hogy méltó módon kísérjék utolsó útjára a néhai miniszterelnököt Nagy Imrét, és mártírtársait. Az egykori kormányfőt és társait 1958. június 16-án végezték ki, és akkor jeltelen sírba temették.
Az 1956-os forradalom és szabadságharc mártírjaira emlékeztek kedden az országgyűlésben is. A képviselők felállva tisztelegtek a történelmi lobogók, többek között az '56-os lyukas zászló előtt.
Nagy Imre és mártírtársainak újratemetésével lezárult egy korszak, és egy rendszert is eltemettek - tette hozzá Latorcai János, az országgyűlés KDNP-s alelnöke. A Miniszterelnökség államtitkára pedig hangsúlyozta: az egykori miniszterelnök a kritikus pillanatban helyesen cselekedett, az ideológia helyett a saját nemzetét és a nemzeti szabadságot választotta.
Hiller István arról beszélt: a Nagy Imre iránti tisztelet nem politikai hovatartozás ügye, jobb- és baloldali demokraták egyaránt tisztelhetik.
A DK elnöke egyéb módon is kapcsolódik a mártír miniszterelnökhöz. Gyurcsány Ferenc felesége Dobrev Klára annak az Apró Antalnak az unokája aki személyesen felügyelte Nagy Imre és mártírtársainak koncepciós perét. A kivégzést pedig a nép jogos elégtételének nevezte.
„Egyszer majd el kell temetni”
Facebook/Hír TV