A Korányi-projekt az Új Széchenyi Terv egyik kiemelt beruházása. Az épületben radiológia, 110 ágyas traumatológia és sürgősségi központ, az épület tetején pedig helikopter-leszálló is lesz majd. Az építési beruházás mellett a betegellátó új eszközöket is kap.
Sürgősségi központ, fizioterápiás részleg és egyedülálló intenzív osztály is lesz a Semmelweis Egyetem új, hétszintes szárnyában. „Mindenképpen egy olyan egység alakul itt ki, ami az egész budapesti ellátást és a dél-pesti régiót és a közép-magyarországi régióba teljesen új strukturális felépítést és a jelen kor elvárásainak legmagasabb szintű és a legmagasabb betegbiztonságú ellátást tud biztosítani a betegek számára” – mondta Gál János, a Semmelweis Egyetem klinikai rektorhelyettese.
A budapesti klinikát 12 milliárd forintból fejlesztik, a költségek jelentős részét uniós pénzből fedezik. „Az Európai Unió jelenlegi költségvetési időszakában mintegy 220 milliárd forintnyi forrást fordítottunk, mintegy félmillió négyzetméternyi egészségügyi ellátóintézmény felújítására, eszközfejlesztésére és újjáépítésére. Úgy gondolom, hogy ez a projekt ennek egy ékes bizonyítéka. Valóban a köszönet azokat illeti, akik ezt az egészet megálmodták, akik hajlandóak voltak végigmenni a bürokrácia néha rögös útjain” – közölte Csepreghy Nándor, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium helyettes államtitkára.
A betegellátó központ alapkövét az egyetem rektora és az egészségügyi államtitkár tették le. Szócska Miklós az államtitkári kinevezéséig a SOTE-n dolgozott az Egészségügyi Menedzserképző Központ vezetőjeként, majd az egyik kar dékánjaként. „Igyekszünk újragondolni racionálisan az ország ellátórendszerét, a Korányi-projekt segítségével a Semmelweis Egyetem egyfajta dél-pesti sürgősségi központtá válhat, ami kijelöli a következő 25 évre az ellátórendszerben a helyét” – mondta az egészségügyi államtitkár.
Az új részleg felszerelése kétmilliárd forintba kerül, átadása 2014 nyarára várható.