Az építőipar az egyik olyan ágazat, ahol országszerte jelentős a munkaerőhiány. De Zalában mára minden területre igaz ez. 6400 fő alá csökkent október végére a regisztrált álláskeresők száma a megyében, ami igencsak megnehezíti a foglalkoztatók dolgát.
A munkaerőigények a helyi és a környező munkáltatók által nagyon magasak, és szinte minden szakmában, hiszen minden szakma hiányszakma ma Zalaegerszeg és Lenti környékén is. Ezért különösen fontos a TOP foglalkoztatási paktum itt a térségben
. – mondta Árok Krisztina, a Zala Megyei Kormányhivatal Társadalombiztosítási és Foglalkoztatási Főosztályának főosztályvezetője.
A foglalkoztatási pályázatok indulásukkor a munkanélküliség csökkentését tűzték ki célul. A ráta időközben 10-ről 4 százalék alá csökkent a megyében, így át kellett gondolni a feladatokat az aktuális helyzetre.
Van feladata és küldetése ennek a pályázatnak, hiszen egy olyan szervezetet kell létrehoznunk, amelyik hosszútávon működni képes, és a foglalkoztatókat, a munkaügyi szervezeteket, a képzőket egy szervezetbe fogva olyan együttműködést valósít meg, amelyik lehetővé teszi azt, hogy egy új munkaerőpiaci helyzetre a szereplők gyorsan és hatékonyan tudjanak reagálni
– mondta Pácsonyi Imre, a Zala Megyei Önkormányzat alelnöke. A zalaegerszegi és lenti járásokban létrejött paktum 42 hónapon át segíti a hátrányos helyzetű álláskeresők és inaktívak munkába állását.
Célul tűztük ki, hogy a 42 hónap alatt 196 főt fogunk a projektbe bevonni, ezen belül pedig bérköltség, bértámogatásban fogjuk őket részesíteni, képzési lehetőségeink vannak, illetve 16 fő önfoglalkoztatóvá válásának támogatását tűztük ki célul
– nyilatkozta Fekete Nóra paktummenedzser. A program megvalósításának már egy év elteltével vannak kézzelfogható eredményei. 63 főnek tudtak eddig segíteni az elhelyezkedésben és képzésben.