Még a botrányos parlamenti ülés alatt a Facebookon kezdtek demonstráció szervezésbe a Munka törvénykönyvének módosítása és a közigazgatási felsőbíróság felállítása ellen. A kezdetben tucatnyi tüntető miatt nagy volt a rendőri jelenlét a Kossuth tér környékén. A szakszervezetek szerint lesújtó, hogy az Országgyűlés végül elfogadta a törvényt.
„Elég méltatlan körülmények között fogadta el ezt a javaslatot a parlamenti többség. Gyakorlatilag ez a munkavállalók fekete napja, hiszen megszavazták mind a 400 óra túlmunkát, mind pedig a 36 hónapos munkaidő keret lehetőségét. Ezzel gyakorlatilag deklarálta a kormány, hogy a tőke pártjára állt, itt a munkavállalókat csak arra próbálják használni a multinacionális vállalkozások, hogy a lehető legtöbbet dolgoztassák őt, minél nagyobb profit érdekében” – jelentette ki Kordás Lszáló, az Magyar Szakszervezetek Országos Szövetségének elnöke.
A DK elnöke az ülés után a tüntetők gyűrűjében arról beszélt: minden ellenzéki párt csak annyira tud erős lenni, amennyire a mögötte álló szimpatizánsok. „Ez a kormány nem a magyar nyelvet beszéli, hanem az erő nyelvét beszéli. Ha az erővel szemben nem mutat a nép erőt, akkor mi minden nap megtehetjük ezt, de menni fognak tovább ezen a lehetetlen, tarthatatlan, tisztességtelen úton” – fogalmazott Gyurcsány Ferenc.
Szél Bernadett szerint az ellenzék igyekezett betartani a szabályokat. Szerinte ugyanakkor nem volt reális esély és lehetőség sem a vitára. „Ez az ára annak, hogy ha egy országban megszűnik a demokrácia. És ezt ők szüntették meg és nem mi. Nem mi vagyunk a felelősek, ők a felelősek azért, ami történt. Ránk mutogattak, hogy valami nem tetszett nekik az ülésteremben? Hát nézzenek magukra!” – hangoztatta a független országgyűlési képviselő.
A Jobbik képviselői és szimpatizánsai nem csatlakoztak a Kossuth téri tüntetőkhöz. A mintegy 50 fő tiltakozó a Lánchídon keresztül a Sándor-palota elé vonult, hogy ott tiltakozzanak az ülésteremben történtek ellen. Az ellenzéki formáció arra kéri Áder János köztársasági elnököt, hogy a törvényt – aláírás helyett –, továbbítsa az Alkotmánybíróságra, vagy küldje vissza a parlamentnek.
Sneider Tamás pártelnök szerint szabálytalan volt a törvény elfogadása – tájékoztatása szerint a Köztársasági Elnöki Hivatal hamarosan tájékoztatja őket arról, hogy Áder János „hogyan viszonyul a törvényhez”.