A zenekar a színpadon, a közönség pedig az autóban. A kölni karnevál ugyan nem maradt el, mégis rendhagyó módon kezdődött a hagyományos téltemető fesztivál a német nagyvárosban. Mint lassan egy éve mindenhol, itt is a koronavírus határozza meg a lehetőségeket. Az autókban jól érezheti magát a több száz karneválozó, akiket a meglehetősen borsos árak sem tántorítottak el a részvételtől. A belépőket 18 és 32 ezer forintnak megfelelő összegért adták, és szinte percek alatt elkapkodták.
A farsangi mulatozásnak nagy hagyománya van Kölnben. A járvány előtti években egy hetes utcai fesztiválokat tartottak, sok külföldi résztvevővel.
Zakopanéban, Lengyelország télisport fővárosában százak ünnepelték az utcán a járványügyi szigorítások enyhítését. Egyelőre két hétre kinyithatnak a mozik, színházak és a szállodák, de csak a férőhelyek felével.
A spontán összeverődött tömeget a rendőröknek kellett figyelmeztetni, hogy az óvintézkedések nagy része még érvényes, így például a maszk viselése továbbra is kötelező.
A szintén látogatható sípályákon ezzel nem volt gond, a hidegben a legtöbben maszkkal védik az arcot a jeges szél elől. A nyitás pont jókor, a friss hóval együtt jött.
Nagy-Britanniában egy lépéssel közelebb kerültek a korlátozások feloldásához. A beoltottak száma elérte a 15 milliót, vagyis a leginkább veszélyeztettek már védettek a koronavírus ellen.
Az Európai Unióban ettől lassabban halad az oltási kampány és a koronavírus brit változata miatt sok országban felerősödött a járvány. A 17 milliós Hollandiában újra növekedni kezdett, négyezer körül mozog a napi fertőzésszám. A luxemburgi kormány úgy döntött, hogy meghosszabbítja az éjszakai kijárási tilalmat. Csehországban pedig két hetes szükségállapotot vezettek be.
A járvány miatt először október elején kihirdetett rendkívüli helyzet így majdnem öt hónapra tolódik ki, ha február végén nem hosszabbítják meg újra.
Hír TV