A BGE KVIK karára sikerült bejutnom a közösségszervező szakra, aminek én nagyon örültem, mert oda akartam menni.
A Budapesti Gazdasági Egyetem közösségszervező szakára nyert felvételt Nátrán Dóra.
A zalaegerszegi lány egyike annak a 68 ezer diáknak, aki felvételt nyert valamely felsőoktatási intézménybe. A legmagasabb pontszámot idén a nemzetköz biztonság és védelempolitika szakon kellett elérni, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet. Második helyre a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mechatronikai mérnök képzése került, míg a harmadik a Semmelweis Egyetem gyógytornász képzése lett 430 ponttal.
Soha ilyen kedvező feltételekkel nem lehetett diákhitelt igényelni – erről már a Diákhitel Központ Zrt. vezérigazgatója beszélt. Magyar Péter kitért arra is: az idei évben rekordot dönthet az igénylések száma.
„Ahogy említettem a Diákhitel Pluszt folyamatosan lehet igényelni és azt folyamatosan tudjuk folyósítani, már a nyár folyamán. Nyilván az újonnan felvett hallgatók akkor tudnak először jelentkezni, amikor már beiratkoztak a felsőoktatási intézménybe, tehát ez legkorábban valamikor augusztus elején kezdődik az intézményekbe és augusztus 15-től gyorsul föl. A Diákhitel 1-et és a Diákhitel 2-t is lehet egyébként igényelni azoknak a hallgatóknak, akiknek megvan a hallgatói jogviszonya, azokat viszont csak október 15-től folyósítja a diákhitel központ”
- mondta a Diákhitel Központ Zrt. vezérigazgatója, Magyar Péter.
Jelenleg három diákhitel típus közül választhatnak a diákok. A szabad felhasználású diákhitel 1, amely 1 egész 99 század százalékos kamatozású. A kamatmentes diákhitel 2 az önköltséges képzések finanszírozására használható. A koronavírus járvány okozta gazdasági nehézségek enyhítésére létrehozott szabad felhasználású, szintén kamatmentes Diákhitel Pluszt pedig december 31-ig lehet igényelni, 500 ezer forint értékben.
A Diákhitel Központ számításai szerint idén több mint 30 milliárd forint hitelt folyósítanak majd, amire a társaság 2001-es alapítása óta nem volt példa.
HírTV