„Három fontos tényező van, amire nagyon kell figyelni: az idő, a hőmérséklet és a mozgatás” – a csokitemperálás kritériumait sorolta Saláta Tamás, ami azért fontos, hogy fényes és roppanós legyen, ahogyan azt mindenki szereti. Tamás autista és 4 éve dolgozik a KockaCsoki Kft.-nél.
„A mi tapasztalatunk az, hogy akik nálunk dolgoznak, nagyon könnyű velük együtt dolgozni, de ugye hozzá tartozik, hogy mi egy autizmusbarát hely vagyunk, tehát úgy alakítottuk ki a munkahelyet és úgy adunk nekik segítséget, hogy az ne okozzon problémát” – mondta Dénesné Spitzer Éva, a KockaCsoki Kft. szakmai vezetője.
A hely innentől nem csak munkát ad az autistáknak, de különböző foglalkoztatási programokkal, klubokkal várják őket. A cél, hogy a fiatalok a nyílt munkaerőpiacon is gond nélkül tudjanak majd elhelyezkedni.
„Az autizmus, mint fogyatékossági szintén akadálymentesítésre szorul. Náluk az akadálymentesítés az inkább a kommunikáció, események akadálymentesítése, egyszerűsítése, egyértelművé tétele. A zavaró körülmények kivétele. Ez gyakorlatilag a munkában egy nagyon részletes, előrelátható leírást jelent” – mondta Dénes Ákos, a KockaCsoki Kft. tulajdonosa.
Fontos tudniuk, hogy mikor mit kell tenniük, a vendégtérben pedig csökkentett fény és hangviszonyok fogadják őket.
„Az amit a KockaCsoki magának vall, nevezetesen, hogy fogyatékossággal élőknek ad munkát és foglalkozik velük nap, mint nap, az pontosan azt az üzenetet hordozza magában, ami az egyetlen megvalósítható üzenet. Hogy a fogyatékosság ügyét nem a társadalomtól elzárva kell tartani, hanem minél inkább természetes ügyévé kell tenni a társadalomnak, mert akkor tudunk kölcsönösen segíteni egymásnak” – mondta Fülöp Attila, szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár.
Fülöp Attila a megnyitón hangsúlyozta: a kormány azokat a programokat szeretné erősíteni, amelyek a fogyatékossággal élőknek lehetőséget adnak arra, hogy értéket teremtsenek. Megjegyezte, az ilyen támogatásnak van értelme, nem a „sajnálat alapú”, alkalomszerű segítségnyújtásnak.