Marcus Müller éveken át nyilatkozott Magyarországon és az Európai Unió más országaiban mint a Négy Mancs kampányfőnöke. A Négy Mancs jogi képviselője azt mondta, a Hír TV-ből tudta meg, hogy Markus Müller nem az és nem ott lakik, mint amit évekig állított.
Az ügyvéd azt mondta, a Négy Mancs senkire sem kényszerítette akaratát. „A Négy Mancs, az nem egy militáris, erőszakos állatvédő szervezet, amely nyomás alá helyez bárkit, megfenyeget és sztrájkol, hanem egy ilyen megállapodás éppen azért jöhet létre, mert a Négy Mancs is ismeri a beszállítók, a gyártók, a libatermékekkel foglalkozó cégek helyzetét, és nyilvánvalóan megállapodásra törekszik” – mondta Hajdu Balázs, a Négy Mancs jogi képviselője.
A Hungerit Zrt. jogi képviselője szerint viszont a Négy Mancs kettős mércét alkalmaz és az állatvédelem mögé bújva üzleti tevékenységet folytat. „A Négy Mancs irányításával egy új, úgynevezett auditrendszert készülnek felállítani, aminek az egyik eleme, hogy a pozitív listán szereplő cégek pénzért megvásárolhatják az alperes logóját, ezután a Négy Manccsal vagy nem tudom, kikkel közösen ráhelyezik a termékekre, és ezekkel a logókkal mennek majd ki a külföldi piacokra” – mondta Kodela Viktor, a Hungerit Zrt. jogi képviselője.
A Négy Mancs jogi képviselője az árusított logókra azt mondta, hogy csupán egy védjegy-megállapodásról van szó, és szerinte a libatömésnek a Hungerit Zrt. volt az egyik legfőbb haszonélvezője.
A Hugerit Zrt. több mint 500 milliós kártérítést követel, de a cég jogi képviselője szerint az anyagi kár jóval több. A Négy Mancs feketelistája miatt ugyanis más termékeiket, például a csirkét sem vették át a kereskedelmi láncok. A tárgyalás jövő februárban folytatódik.