A Bodrog már kilépett a mederből, az állatok az árterébe szorultak. A szakaszon jelenleg elsőfokú az árvízvédelmi készültség. „A magyar árvízi védekezés szempontjából kulcsfontosságú, hogy 24-72 órás előnyünk legyen a víz megérkezése előtt. Megfelelő információk birtokában tudjunk logisztikai lépéseket, erők mozgósítását és védelmi intézkedéseket foganatosítani” – fogalmazott a főigazgató.
A katasztrófavédelem főigazgatója azt mondta, hogy szlovák kollégájával jó az együttműködés, időben megkapják a védekezéshez szükséges információkat. A 2010-es árvíz után jelentős fejlesztéseket végeztek a térségben. „10 milliárd forint értékben 7 árvízi tározót építettünk meg, több helyen gátrekonstrukció zajlott, mederkotrást hajtottunk végre, és az árterületek tisztítását. Ezek mind-mind azt szolgálják, hogy részben gyorsabban le tudjanak menni az árvizek” – mondta Bakondi György, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója.
A múlt heti hóviharra utalva a katasztrófavédelem főigazgatója megismételte, hogy szerinte a 30 ezer hivatásos és a több ezer önkéntes jól vizsgázott.