Az Egészséges Budapest Program keretein belül több mint 112 millió forint támogatást kaptak fejlesztésre a Biatorbágyi Egészségházban.
„Mi az alapvető célt a programhoz való csatlakozáskor a pályázatunkban úgy fogalmaztuk meg, hogy a diagnosztikai lehetőségként egy korszerű digitális röntgent szeretnénk” – ismertette Egervári Ágnes, az intézmény vezetője.
Az egészségház a környező települések lakóit is kiszolgálja. „Önkormányzatok keresnek meg bennünket, hogy azokat az ellátásokat, amelyeket jelenleg máshol vesznek igénybe, a szakellátást illetően, azt szeretnék áthozni Biatorbágyra” – jegyezte meg Tarján István polgármester.
Sok a mozgásszervi problémával küzdő beteg, számukra még nehezebb eljutni a fővárosba, ha ellátásra van szükségük. Eddig ugyanis Budapestre kellett utazni diagnosztikai felvételekért.
„Van, ahol a semmiből kell létrehozni szakrendelőt, ilyen a 12. kerület, ahol a János kórház osztályán folyt eddig elég szomorú és szégyenteljes módon, mondjuk járványidőszakban a járó betegek ellátása is. Ott a szomszédos Kútvölgyi Egyetemi Kórházi épületben, közel 9 milliárd forintból kell új szakrendelőt építeni. Vannak egészen más végletek, például itt is, Biatorbágyon, ahol az önkormányzat már nagyon sokat invesztált eddig is a szakrendelő-ellátásba, szinte csak megkoronázza a Budapest program, hogy a képalkotó diagnosztika, tehát a röntgen, a digitális felvevő eszközök beszerzése történik majd a mi támogatásunkkal, amely még magasabb színvonalúvá teszi az ellátást, hiszen akkor már röntgen miatt sem kell Budapestre utazni” – nyilatkozta Cserháti Péter miniszteri biztos.
Az Egészséges Budapest Program keretén belül 3 centrumkórház jön majd létre a fővárosban valamint 25 társkórházban és 32 szakrendelőben valósítják meg a fejlesztéseket. Öt éven belül pedig várhatóan megnyitják az új dél-budai centrumkórházat is.