A társasházat percek alatt elbontotta a markoló, a lakók után a miskolci önkormányzat ingatlankezelő cégének dolgozói takarították el a hulladékot. Az utcában élők azt mondták, hogy a romos épület tele volt rágcsálókkal. „Patkányinvázió. Itt hemzsegett a patkány, csótány, egér, minden” – mondta Koklucz József.
Az épület elbontásával egyetlen ház maradt a Martin-kertvárosi nyomortelepen. „Ez a látvány önmagáért beszél. Életveszély volt itt még közlekedni is. Itt lakom már 24 éve, saját tulajdonnal rendelkezem, sokszor féltem, amikor viharok voltak, hogy azok a tetőn lévő dolgok bármikor életet olthatnak ki” – mondta Balogh László.
A miskolci városvezetés májusban fogadta el a nyomortelepek felszámolásáról szóló rendeletet. A komfort nélküli, önkormányzati ingatlanok lebontásával a városképen és a közbiztonságon is próbál javítani az önkormányzat. „Tíz lakás volt. Abból nyolc családdal megegyezés történt, egy végrehajtáson belül került az önkormányzathoz, a tizedik lakás lakóival még nem történt megegyezés, reméljük, a közeljövőben velük is megtörténik” – mondta Kriza Ákos, Miskolc polgármestere.
A miskolci közgyűlésben többségben lévő Fidesz–KDNP a nyomortelepek felszámolásáról megkérdezte a borsodi megyeszékhely lakóit, akik közül harmincötezren támogatták aláírásukkal a programot.