Boszák Istvánné egyedül él a Szeged melletti Kiskundorozsmán, 50-60 ezer forintot takarít meg télen azzal, hogy nem gázzal fűt. De hiába olcsóbb a szén, az emberek a fát keresik, mondja az egyik szegedi tüzép vezetője. Miksi István, a Miksi Bau Kft. ügyvezetőjének közlése szerint manapság az emberek 15-50 mázsáig megvásárolják nyár végén a tüzelőt, és utána 5-10 mázsákkal, ahogy az idő hűl vagy melegszik.
A tüzelőanyagok árának emelkedésével együtt nő a falopások száma. A Délalföldi Erdészeti Zrt. erdésze úgy tájékoztatott, hogy a lopások nagy része lakossági, szociális jellegű. Olyan emberek követik el, akik tulajdonképpen ebből próbálják meg megoldani azt, hogy minél kisebb költségük legyen a tél folyamán, minél egyszerűbben tudják megoldani a fűtésüket – fogalmazott Kiss István, hozzátéve: jellemzően kézifűrésszel, kiskocsival, kerékpárral viszik a fát.
Az ország szegényebb megyéiben egyre többen tüzelnek lignittel, amelynek magas a kéntartalma. Egyes környezetvédő szervezetek ezért be is tiltanák a használatát, és azt is szabályoznák, hogy mit szabad elégetni a családi házak kazánjaiban és mit nem.