Zárt ülésen tárgyalta az Országgyűlés mentelmi bizottsága a Pécsi Tudományegyetem jelentését. Még a múlt héten kapta meg a testület a szakvéleményt, amely szerint különböző jogcímeken visszakövetelhető Simon Gábor képviselői pénze. A részletekről nem beszéltek az ülés előtt. Az egyórás egyeztetés után is csak annyit mondott a bizottság kereszténydemokrata elnöke, hogy három olyan jogcímet is talált a pécsi egyetem, amelyek alapján egyenként is visszakövetelhető Simon Gábortól a 2008 óta felvett 36 millió forint képviselői juttatás. Ezeket a bizottság elfogadta, és javasolja majd az Országgyűlésnek is.
„A szakértői vélemény erősorrendben három visszakövetelési jogcímet is felvet. A jogcímeket 5:1 arányban fogadta el a bizottság, és ezt fogjuk javasolni az Országgyűlésnek. Mihelyt az Országgyűlés elnöke nyilvánosságra hozza a jelentéstervezetet, akkor ennek a tartalmát is meg fogják ismerni. Addig titkosan kell hogy kezeljük” – fogalmazott Rubovszky György.
Mesterházy faxon mentette ki magát
Mesterházy Attilát ezúttal is hiába várták a meghallgatásra. A szocialisták elnöke egy órával az ülés előtt – kampánykörútjára hivatkozva – faxon mondta le a részvételt. „Van egy olyan mondata, amely számomra értékelhető. Azt mondja, hogy Simon-ügyben ő nem tud semmit. Ebből arra következtettünk, hogy az eddigi nyilatkozatai minden alapot nélkülöztek” – mondta Rubovszky.
A Fidesz szerint Mesterházy Attila ma is megfutamodott. „Nem vett részt a mentelmi bizottság ülésén, 48 napja nem válaszol azokra a kérdésekre, amelyeket feltettünk Simon titkolt százmillióiról. Miről is beszélgettek ők négyszemközt annak idején?” – tette fel a kérdést Zsigó Róbert, a nagyobbik kormányzópárt szóvivője. A Fidesz szerint amennyiben Simon Gáboron nem tudják behajtani a 36 millió forintot, úgy az MSZP-nek kell visszafizetnie.