2025. 02. 23. Vasárnap Alfréd napja
Jelenleg a TV-ben:

Televíziós vásárlási műsorablak

Következik:

Szélesvásznú történelem - Elveszett illúziók 11:05

Belföld

Fürjes Balázs: Várhatóan vissza fogja vonni a főváros a sávlezárásokat

Fürjes Balázs, a Miniszterelnökség Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkára valószínűnek tartja, hogy vissza fogja vonni a főváros a sávlezárásokat, amelyek "ellehetetlenítik a budapesti közlekedést."

  • Fürjes Balázs: Várhatóan vissza fogja vonni a főváros a sávlezárásokat

Az államtitkár hétfőn a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában úgy fogalmazott: csak az a kérdés, hogy ezt mikor teszik meg, iskolakezdés előtt vagy pár nappal később, amikor kiderül, hogy nem működik.

Fürjes Balázs emlékeztetett: a Karácsony Gergelynek írt levelében arra kérte a főpolgármestert, hogy még az iskolakezdés előtt szüntesse meg a sávlezárásokat.

Az emberek a koronavírus-járvány miatt kerülik azokat a helyzeteket, amikor sok emberrel kell együtt lenniük, ezért aki teheti, autóval közlekedik majd önmaga és a családja védelméért - vélekedett az államtitkár, aki emiatt attól tart, hogy a sávlezárások óriási dugókat, baleseteket okoznak majd Budapest legforgalmasabb útvonalain.

Hangsúlyozta: ráadásul, ha a több mint 10 éves átlagéletkorú autókat dugók és sebességhatárok lassítják, nő a légszennyezés és fokozódik a klímavészhelyzet.

Az államtitkár beszélt arról is, hogy Karácsony Gergely előzetes konzultáció nélkül vezette be a sávlezárásokat. Most, egy "rosszul összerakott, gyors" kérdőívvel nem lehet helyettesíteni az előzetes konzultációt a budapestiekkel - értékelt Fürjes Balázs.

 

 

MTI

Ezek is érdekelhetik

Legfrissebb híreink

Műsorok

Svenk, a HírTV mozimagazinja

Svenk, a HírTV mozimagazinja

A hetente szombatonként 22:50-kor műsorra kerülő Svenkben Zavaros Eszter műsorvezető kalauzolja a nézőket a magyar filmipar múltjába, jelenébe és jövőjébe.
Sajtóklub - ajánló

Sajtóklub - ajánló

Aktuális kérdések, hétről-hétre! Fontos témák, kivételes vélemények! Minden vasárnap 19 óra 10 perctől órától jelentkezik Sajtóklub című műsorunk.
Vezércikk - ajánló

Vezércikk - ajánló

Vezércikk – a sajtóban ez az a műfaj, ami meghatározza az adott médium legfontosabb üzenetét, de ez már nem csak a nyomtatott sajtótermékek privilégiuma. Hétfőtől péntekig 20 óra 55 perctől gyakorló zsurnaliszták, szókimondó véleményvezérek elemzik a nap legfontosabb híreit.
Paláver - ajánló

Paláver - ajánló

A HírFM és a HírTV közös műsora a Paláver. Itt a hallgatók közvetlenül is részt vehetnek a műsorfolyamban. Minden hétköznap 15 óra 30 perctől. A műsor telefonszáma: +36 (1) 799 29 99.

Kapcsolódó tartalmak

Videón, ahogyan a bírók “független” tüntetésén megtámadják a Pesti Srácok kollégáját + videó

Videón, ahogyan a bírók “független” tüntetésén megtámadják a Pesti Srácok kollégáját + videó

A magyarországi bírósági alkalmazottak idegei kötélből vannak. Másfél évtizede tűrik ezt a szörnyű elnyomást, amiben élniük kell, de most (bizonyára Magyar Péter színre lépésétől függetlenül) most mégis tüntetni “kényszerülnek”. Az, hogy a politikai jellegű perekben rendre balra ítéltek, az sosem zavarta a bíróság “függetlensége” mellett tüntető aktivistákat.
Hajtóvadászatot hirdetett a kábítószer-kereskedők ellen Orbán Viktor

Hajtóvadászatot hirdetett a kábítószer-kereskedők ellen Orbán Viktor

Orbán Viktor szombati évértékelőjében zéró toleranciát és hajtóvadászatot hirdetett a kábítószer-kereskedők ellen. Azt is bejelentette, kormánybiztost nevez ki. A döntés hátterében az olcsó, szintetikus kábítószerek terjedése áll. Nem véletlenül került a téma napirendre, ugyanis jelentősen megnőtt a fogyasztásuk az elmúlt években.
@ 2021 Hír TV ZRt. Minden jog fenntartva!