A verseny és a bázisiskolákkal való együttműködés célja, hogy az egyetem hozzájáruljon a faipari technikumok és szakképző iskolák képzésének sikerességéhez. Tíz évvel ezelőtt indított a Soproni Egyetem Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kara egy olyan programot, amelynek a neve a „Faipari Oktatás Vertikális Összehangolása”. Ennek a programnak a keretében valósult meg nyolc évvel ezelőtt a Bázisiskolai Szakmai Faipari Verseny.
„Van egy elméleti része és van egy gyakorlati rész. A gyakorlati rész esetében minden egyes évben egyetemi hallgatók, mégpedig ez is egy kétlépcsős folyamat, művész hallgatók terveznek egy bútordarabot, annak dizájnját, készítenek egy gyártmány tervet és tulajdonképpen a csapatoknak adott körülmények között ezt a bútordarabot kell elkészíteni”
– mondta Magoss Endre, a Soproni egyetem dékánja.
A szakmai megméretésen 3 fős csapatok vettek részt, akik a felkészítő tanáraikkal érkeztek az egyetemre. A 2 napos verseny első napján a diákok elméleti és gyakorlati tudásukból adtak számot.
Megkaptuk az egyetemtől előzetesen a versenyfeladatot, hogy milyen terméket kell elkészíteni, ez egy kis fésülködő asztal, és ezt gyakoroltuk tanműhelyi körülmények között a diákokkal, hogy itt kellőképpen el tudjuk készíteni a terméket
– ezt már Roth Gyula, az Erdészeti technikum, szakképző iskola és kollégium részéről mondta.
A mai világban felértékelődik a jó szakmai tudás, a faipar egyre jobban fókuszba kerül. A Soproni Egyetem Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kara unikális képzést folytat, amely olyan tudást és végzettséget ad a hallgatók számára, amellyel biztos megélhetést teremthetnek maguknak a jövőben.