A két világháború között működő Vörös Meteor egykori telepén a Gödi Fészekben gyűltek össze a magyar baloldal szervezetei. Arról vitatkoztak, hová tűnt az egykori ideológiára épülő politikai mozgalom.
„A haza megmentése mondjuk a legminimálisabb feladat, ami ránk hárul és rátok hárul, tekintettel arra, hogy a haza olyan állapotban van, amilyenben” – mondta Tamás Gáspár Miklós. Az egykori szabad demokrata filozófus szerint a helyzet annyira drámai, hogy az egyszerű kormányváltásnál már több kell.
A Negyedik Köztársaság Mozgalom elnöke szerint húsz éve nem volt igazi baloldal a posztkommunista blokkban, így Magyarországon sem. Istvánffy András azt állította: az egykori kommunista pártok a neoliberális globalizáció képviselőivé váltak. „Ők vezényelték le a privatizációknak a jelenős részét és a megszorítások egy jelentős részét is, miközben fenntartották a balos szimbolikát, egy kulturálisan baloldali közeget továbbra is megszólítottak” – mondta Istvánffy. Az MSZP-t is idesorolta Istvánffy. Azzal érvelt: a Gyurcsány–Bajnai-kormányok idején az egészségügyi törvénybe bújtatva akarták a szocialisták és a szabad demokraták a társadalombiztosítás rendszerét privatizálni. Az LMP-s Schiffer András ezért és a földtörvény megszavazásáért is felelősnek tartja az egykori kormánypártot. „A földtörvénynél a szocialista párt sunyi módon a Fidesszel került egy platformra. Egyrészt kimentetek a végszavazáskor, hogy biztosan meglegyen a kétharmad, ezt a trükköt a Fidesz is eljátszotta, mikor ti kormányoztatok a feles törvényeknél, hogy nehogy baj legyen, amikor már nem volt biztos az a többség, most ti is szépen kimentetek. A vitából például Mesterházy Attila vezérszónoklatából azt lehetett látni, hogy az MSZP úgy, mint a Fidesz, a nagyüzem, a nagybirtok pártján áll. Mi nem azon állunk” – fogalmazott Schiffer András.
Szanyi Tibor végül beismerte: hibáztak a tb-törvénnyel kapcsolatban. Azt nem indokolta, hogy a földtörvénynél miért vonultak ki a végszavazásról. A kormány rezsicsökkentésére viszont rálicitált. „Rengeteget kell áldozni az energiatakarékosságra. Panelfelújítástól kezdve az égen-földön minden, mi is ezt mondjuk. Tehát ne vádolj minket demagógiával, azt pedig leszögezem, ha egyszer a világpiaci ár csökken 35 százalékkal, azt igenis viszont akarom látni mint fogyasztó. És nem 10 százalékban, hanem legalább 25-ben” – közölte Szanyi Tibor.
A Munkáspárt 2006 elnöke antifasiszta összefogásnak nevezte a baloldal 2014-es választási együttműködést. A program vetítéssel zárult: a '45 szelleme, a Munkáspárt győzelme című filmet nézték meg a résztvevők.